МАНІПУЛЯЦІЯ: Українських військових закидують тілами мертвих тварин на навчаннях у Франції

МАНІПУЛЯЦІЯ: Українських військових закидують тілами мертвих тварин на навчаннях у Франції

22 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
318

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, що на навчаннях у Франції українських військових «закидують» тілами мертвих тварин. Це роблять для того, щоб наблизити бійців до умов фронту. 

Французькі інструктори справді використовують для тренувань українських військових тіла мертвих тварин, але не «закидують» їх ними. Крім того, саме Україна наполягала на адаптації тренувань до реальних умов бою.

Скриншот допису

За назвою статті «Inside the secret French camp where Ukrainians prepare for war», вказаною на скриншоті, нам вдалося знайти статтю, опубліковану Politico. У ній йдеться про те, як в одному з таборів у Франції готують українських військових до бойових дій. У матеріалі справді зазначають, що для більшої реалістичності та відповідності фронту в Україні французькі інструктори розміщують тіла мертвих тварин в окопах. Це робиться для того, аби розвинути в українських військових толерантність до запаху, породженого процесом розкладу. Однак інструктори не «закидують трупами» українців.

Також тренувальний курс був адаптований після зауважень української сторони. Загалом для навчання використовують зокрема артилерію та гранати, щоб імітувати авіаудари, бійців тренують боям у міських зонах, залучають дрони, імітують захист від нічних штурмів та перевагу ворога у повітрі. Як зазначає один з інструкторів, капітан Ксав’є, «коли вони [українські бійці] прибудуть на фронт, обов’язково буде шок, і моя роль полягає у тому, щоб обмежити цей шок».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний