МАНІПУЛЯЦІЯ: Український ліс вивозять до Європи, поки Україна замерзає

МАНІПУЛЯЦІЯ: Український ліс вивозять до Європи, поки Україна замерзає

18 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
1084

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео піддонів, наповнених колотими дровами та підготовлених до відправки на експорт. Мовляв, із України вивозять ліс, залишаючи українців без ресурсів для обігріву. 

Утім, експорт паливної деревини з України заборонили з листопада 2022 року.

Скриншот допису

Відео виклав у TikTok користувач vaytman_vadim 3 грудня 2022 року, однак дата та місце зйомки невідомі. Маркування на піддонах IPPC UA-07006-HT вказує на те, що вони проходили спеціальну фітосанітарну обробку. Згідно з вимогами міжнародного стандарту для дерев’яних пакувальних матеріалів ISPM-15, перед відправкою за кордон тара, в якій експортується продукт, має бути термічно оброблена для обеззараження. Отже, партію дров, показану на відео, справді готували до експорту. 

Джерело: скриншот із відео користувача vaytman_vadim

Із 25 листопада Кабмін заборонив експорт паливної деревини, зокрема дров. Згідно зі зведеними даними Лісогосподарського інноваційно-аналітичного центру, у грудні 2022 року дрова вже майже не експортувалися. Всього зафіксовано експорт 771 м3 дров. Для порівняння, у листопаді за кордон відправили близько 20 тис. м3. У середньому в 2021-2022 за місяць експортувалося більше 30 тис. м3 дров. Якщо відео зняли після заборони експорту паливної деревини, то ця партія, найімовірніше, реалізовувалася в рамках залишкових поставок за укладеними раніше контрактами. Також є ймовірність, що користувач опублікував старе відео.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний