МАНІПУЛЯЦІЯ: Українці перестали читати книги

МАНІПУЛЯЦІЯ: Українці перестали читати книги

21 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
497

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито популярність читання серед українців стрімко зменшується.

Однак це — маніпуляція. Новина застаріла, її опублікували ще у березні 2021 року.

Скриншот допису

У дописах використовують скриншот новини від 10 березня 2021 року. Її опублікували на сайті «КорреспонденТ.нет». Тоді директорка Українського інституту книги Олександра Коваль під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. “Культура. Медіа. Туризм» розповіла, що відсоток читачів книг в Україні зменшується.

Востаннє будь-які опитування щодо читання книг серед українців проводили ще в 2021 році, тож зараз немає підстав стверджувати про зростання чи спад популярності читання серед українців.

У жовтні 2021 року компанія Gradus Research провела опитування щодо читання книг. 59% дорослого населення (від 18 років) відповіли, що читають книги. 

У 2020 році кожна пʼята книгарня закрилася через пандемію коронавірусу, а продажі впали на 30-50%. Але наприкінці 2021 року розпочалась програма «єПідтримка», яка дозволяла витрачати 1000 грн за вакцинацію від COVID-19 на сфери культури, спорту, пасажирські перевезення, освітні послуги. Лише за тиждень українці витратили 705 млн грн на книги (це була найпопулярніша стаття витрат), це допомогло книжковій сфері, як зазначали самі видавництва. За два місяці програми «єПідтримка»  українські книгарні та видавництва отримали 1,2 млрд грн від продажів, це найбільший обсяг за увесь час.  До пандемії COVID-19 увесь книжковий ринок оцінювали у 2,5 млрд грн на рік.  Тож показники продажу книг після 10 березня 2021 року (дати публікації новини) зросли.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний