МАНІПУЛЯЦІЯ: Уряд Австралії визнав 79 тис. випадків побічних ефектів через вакцину проти COVID-19

МАНІПУЛЯЦІЯ: Уряд Австралії визнав 79 тис. випадків побічних ефектів через вакцину проти COVID-19

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
155

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито уряд Австралії визнав 79 тис. випадків побічних ефектів через вакцину проти COVID-19. Окрім цього, йдеться про те, що уряд запропонував компенсацію людям, які постраждали від серйозних побічних ефектів після вакцинації проти COVID-19.

Скриншот допису

Однак, це — маніпуляція.

11 листопада Австралійська адміністрація терапевтичних товарів (Australia’s Therapeutic Goods Administration, TGA) повідомила, що отримала майже 79 тис. заяв про негативні побічні ефекти після вакцинації проти COVID-19. Станом на 11 листопада в Австралії ввели майже 36,8 млн доз вакцини, середній показник щодо кількості скарг на тисячу введених доз — 2,1.

Скарги про побічні ефекти вакциновані подають самостійно, а TGA досліджує їх і визначає, чи є зв’язок між побічним ефектом і вакцинацією, чи це лише збіг у часі. Найчастішими побічними ефектами, на які скаржилися вакциновані, були біль у руці, головний біль, лихоманка та озноб. Серед цих 79 тис. заяв є скарги на легкі побічні ефекти після вакцинації, а також ті, які, ймовірно, не мають причинно-наслідкового зв’язку з вакцинацією. 

Станом на дату публікації допису були новіші дані — останній звіт TGA публікувала 2 грудня. Тоді TGA зареєструвала 85 тисяч скарг на побічні ефекти від вакцинації. Загалом станом на 2 грудня в Австралії ввели 39 млн доз вакцини, середній показник щодо кількості скарг на тисячу введених доз — 2,2.

На сайті TGA зазначено, що Адміністрація закликає людей повідомляти потенційні побічні ефекти, навіть якщо є найменший сумнів, що їх спричинила вакцина. Ця інформація дозволяє відстежувати тренди та виявляти потенційні небезпечні побічні ефекти. Часто побічні ефекти не пов’язані з вакцинами, а лише співпали в часі.

Уряд Австралії дійсно затвердив програму компенсації для громадян, які мають серйозні ускладнення, а саме: анафілактичну реакцію, тромбоз із синдромом тромбоцитопенії, міокардит, перикардит, синдром капілярного протікання, демієлінізуючі розлади, тромбоцитопенію, у тому числі імунна тромбоцитопенію. Для людей, у яких були легкі побічні ефекти (біль у руці, головний біль, лихоманка, озноб), не передбачена компенсація від уряду.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний