МАНІПУЛЯЦІЯ: Уряд Індії заперечує існування «індійського штаму» коронавірусу

МАНІПУЛЯЦІЯ: Уряд Індії заперечує існування «індійського штаму» коронавірусу

30 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
646

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито уряд Індії заперечує існування «індійського» штаму коронавірусу.

Однак, це — неправда.

У документі, на який посилаються у дописах, йдеться про те, що в науковій сфері немає такого терміну як «індійський штам». Натомість ВООЗ називає його B.1.617 та не пов’язує з терміном «індійський варіант» у своїх звітах.

Перший документ щодо цього Міністерство охорони здоров’я та сімейного добробуту Індії опублікувало ще 12 травня, у ньому також йшлося про те, що ВООЗ не використовує терміну «індійський варіант» для позначення нового штаму коронавірусу — B.1.617.

Серед штамів B.1.617 — найбільш відомий Delta (В.1.617.2) його називають «індійським штамом» через те, що вперше цей варіант зареєстрували саме в Індії. Перші зразки штаму Delta зафіксували ще в жовтні 2020 року.

Крім того, також є варіант B.1.617.1 — це штам Kappa, його також вперше виявили в Індії в грудні 2020 року.

Нагадуємо, що наприкінці травня ВООЗ прийняла рішення називати штами коронавірусу літерами грецького алфавіту. Так організація хоче уникнути стигматизації держав, у яких початково виявили варіанти коронавірусу. Тому нова назва британського штаму (B.1.1.7) — Alpha, південноафриканського (B.1.351) — Beta, бразильського (P.1) — Gamma, індійського (B.1.617.2) — Delta

Найімовірніше, індійське міністерство опублікувало ці документи, щоб зменшити використання терміну «індійський штам» у публічному просторі, оскільки прив’язка до конкретної країни негативно відображається на її іміджі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний