Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито 27 червня CNN написало, що успіхи росії у війни проти України ведуть до розподілу українських територій. Вказують також на швидке взяття під контроль Сєвєродонецька та територій на південь від Лисичанська.
Утім, тези статті хибно інтерпретують.
27 червня CNN справді опублікувало статтю Тіма Лістера, у якій він припускає, що російські сили переживають найкращий період від початку вторгнення в Україну. Він пояснює це успіхами у Сєвєродонецьку та Лисичанську. Водночас Лістер вказує на неспроможність російських військ просуватися у північному напрямку від Ізюма до Слов’янська.
Однак жодного коментаря про поділ України у статті немає. Автор не стверджує, а лише припускає, що у разі подальшого успіху росії у Донецькій області лінія фронту може наблизитися до річки Дніпро, яка ділить територію України на дві частини. Тобто поділ територій згадується в контексті географії, а не воєнних успіхів росії. Утім, подібний сценарій, на його думку, наразі є лише неблизькою перспективою, а не неминучим ризиком. Українські сили досі захищають близько 12 000 кв.км лише Донецької області, не кажучи вже про контроль над іншими територіями. Крім того, у довгостроковій перспективі прогнозується скорочення дефіциту збройних потужностей за рахунок потенційних поставок західного озброєння, зокрема ракетних систем HIMARS, вказує Лістер.
Сєвєродонецьк та Лисичанськ дійсно захопили російські війська. 24 червня очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив про вимушений відступ від Сєвєродонецька, із Лисичанська українські військові вийшли 3 липня. Однак захоплення Сєвєродонецька російськими військами аж ніяк не було швидким: місто тримало оборону впродовж чотирьох місяців, російські війська прорвалися до міста наприкінці травня, після чого почалася фаза активних вуличних боїв.
Варто відзначити, що на лінії фронту вже з’явилися перші американські реактивні системи залпового вогню HIMARS: 23 червня Міністр оборони Олексій Резніков повідомив про їх прибуття, 25 червня у Генштабі заявили, що реактивні системи залпового вогню M142 HIMARS вже працюють в інтересах оборони України.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний