МАНІПУЛЯЦІЯ: В Австралії невакцинованим заборонено співати, танцювати та вживати алкоголь стоячи
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Австралії невакцинованим заборонено співати, танцювати та вживати алкоголь стоячи

23 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що в Австралії Міністерство охорони здоров’я заборонило невакцинованим співати, танцювати, вживати алкоголь стоячи.

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так.

Карантинні обмеження, про які згадують у дописах в соцмережах, справді були. Невакцинованим людям дозволяли вживати алкоголь лише сидячи, а співати та танцювати було заборонено. Ці обмеження стосувалися нічних клубів, пабів, ресторанів та розважальних закладів, а не діяльності людей загалом. Заборона танцювати та співати не поширювалася на приватні будинки, освітні установи, виступи та репетиції, навчання з танців, невеликі весілля, похорони і поминки. Такі обмеження діяли з 22 жовтня по 15 грудня.

До 22 жовтня діяли сильніші обмеження — вживати алкоголь в приміщенні можна було лише сидячи, а танцювати та співати було заборонено. Обмеження стосувалися і вакцинованих, і невакцинованих. Заборона не поширювалася на приватні будинки, освітні установи, виступи та репетиції, виступи хору до 10 людей (усі повинні бути вакциновані), уроки вокалу, весілля, заняття спортом. 

Із 15 грудня 2021 року обмеження пом’якшили: немає обмежень на вживання алкоголю в закладах, більшість закладів відкриті для всіх людей, незалежно від статусу вакцинації. Підтвердження вакцинації у багатьох закладах не потрібно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний