МАНІПУЛЯЦІЯ: В Единбурзі перейменували вулицю на честь Володимира Зеленського

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Единбурзі перейменували вулицю на честь Володимира Зеленського

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
981

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що в Единбурзі (Шотландія) з’явилася вулиця, названа на честь Володимира Зеленського. Автори дописів вказують, що одну з вулиць перейменували на честь українського президента та додають фото з табличкою, яке опублікувала в Twitter посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс. Пояснюємо, що не так.

Скриншот допису

На одній з вулиць Единбурга справді з’явився напис «Вулиця Володимира Зеленського». Фото цього напису опублікувала Мелінда Сіммонс. Утім, вона не вказувала, що вулицю перейменували, а лише прокоментувала фото: «Единбург крутий» («Edinburgh is cool»).

На вулиці Віндзорській (Windsor Street) навпроти посольства України місцеві жителі самостійно змінили напис на «Вулиця Володимира Зеленського» на знак підтримки України. Це було ще в березні 2022 року. Місцева влада не повідомляла про рішення перейменувати вулицю.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний