МАНІПУЛЯЦІЯ: В Естонії російськомовних не пустили в автобус

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Естонії російськомовних не пустили в автобус

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
91

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширили відео, на якому росіянин стверджує, що його не пускають в автобус у Нарві, Естонії через використання російської мови, хоча він купив квиток.

Проте насправді у відео водій просить росіянина не знімати відео та не палити перед входом в автобус.

Скриншот допису

Тоомас Ільвес, експрезидент Естонії, відреагував на це відео у твіттері. За його словами, водій спочатку просить росіянина не палити перед входом в автобус, а потім просить не знімати його. Натомість про російську мову працівник нічого не казав. Інші носії естонської мови в соцмережах теж підтвердили слова експрезидента.

За даними перепису населення у 2021 році, 39% жителів Естонії володіють російською як іноземною мовою. Проте в деяких містах, як у Нарві, згаданій у відео, більшість населення спілкується російською. Також більшість населення цього міста — етнічні росіяни. В Естонії не забороняють користуватися російською в побуті, вимоги розмовляти виключно естонською можуть існувати лише в публічній сфері, наприклад для вчителів або водіїв громадського транспорту. Тож малоймовірно, що росіянина могли не пустити в автобус через мовне питання, тим паче в російськомовній Нарві.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний