МАНІПУЛЯЦІЯ: В Індії не розвинена швидка допомога, тож і якість вакцин там сумнівна | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Індії не розвинена швидка допомога, тож і якість вакцин там сумнівна

16 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
681

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео з швидкою в Індії з коментарями, що мовляв, швидка медична допомога там надзвичайно не розвинена, тож під сумнівом і якість вакцини, яка постачається з Індії.

Скриншот допису

 

Утім, це маніпуляція. Пояснюємо чому.

Всього 20 років тому, громадяни Індії, які потребували екстреної медичної допомоги, не могли її отримати через відсутність єдиної національної служби швидкої допомоги. Станом на 2015 рік ця служба обслуговувала 750 мільйонів громадян Індії та встигла врятувати вже 1,5 млн життів. 

В Національної медичної служби Індії є понад 21 тисяча автомобілів швидкої допомоги, серед них більшість автомобілів сучасні та обладнані усіма необхідними системами.

Автомобілі швидкої допомоги в Індії

 

Автомобілі швидкої допомоги в Індії

 

Швидка допомога, зображена на відео, використовується в віддалених регіонах, де обмежені умови для доступу звичних нам автомобілів. За підтримки ЮНІСЕФ, модифіковані мотоцикли оснащені аптечками та ліками першої необхідності, а керують транспортом кваліфіковані водії, які надають першу медичну допомогу. Ця ініціатива суттєво сприяла збільшенню кількості пологів в медичних установах. 

Мотоцикли швидкої допомоги

 

В Індії працюють понад 3 тисячі фармкомпаній і понад 10 тисяч фармвиробництв. Індія забезпечує близько 65% світового ринку вакцин і є серед трійки лідерів на світовому фармринку. 

Якість вакцини не залежить від стану служби швидкої допомоги. Вакцину Covishield виготовляють в індійському Інституті сироватки, який вважається найбільшим виробником вакцин у світі. Вакцини, виготовлені Serum Institute of India, використовуються у 140 країнах світу. 

Україна не вперше купує вакцини, виготовлені Індійським інститутом сироваток. До того закуповували вакцини проти дифтерії, правця і кашлюка, їхня якість перевірена в міжнародних лабораторіях ВООЗ. 

Нагадуємо, що вакцина Covishield безпечна та ефективна Вакцина Covishield від Serum Institute of India має ефективність від 60% до 82,4% за різними даними. Третій етап клінічних випробувань вакцини проводили в Бразилії, Великій Британії та Південній Африці. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний