МАНІПУЛЯЦІЯ: В Ірландії вимагають депортувати українців, а у Франції голодують біженці

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Ірландії вимагають депортувати українців, а у Франції голодують біженці

14 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
662

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали почали поширювати відео про те, що в Ірландії відбулися протести проти українців, які через російську агресію переїхали до цієї країни. Також вказують, що на південному узбережжі Франції для біженців не вистачає їжі. Раз на тиждень вони отримують кілька банок консервів, пачку макаронів та сік. 

Усе це — маніпуляції, які використовує російська пропаганда. 

Ірландці не протестують проти українських біженців. Для цієї маніпуляції росіяни використали кадри з протестів в Ірландії, а саме в районі Іст-Волл у Дубліні. Зрозуміти це нам дозволив пошук за написами на плакатах, які потрапили на відео. Завдяки цьому нам вдалося знайти матеріали медіа, які повідомляли про цей протест.  

Плакати з протестів у районі Іст-Волл. Джерело: Gript

Кадр з відео, яке використовують російські пропагандисти 

Протести навпроти старої будівлі ESB, де розмістили біженців. Джерело: The Tricolour

Кадр з відео, яке використовують російські пропагандисти 

У листопаді 2022 року місцеві жителі і справді виходили на протести проти мігрантів, яких влада розмістила у колишньому приміщенні Electricity Supply Board Group (ESB) —  компанії, що надає послуги з постачання електроенергії. Проте основними причинами були не мігранти, а відсутність комунікації та консультацій влади з населенням щодо такого рішення. 

Міська радниця від Партії Зелених Джанет Хорнер поділилася документом від Департаменту у справах дітей, рівності, інвалідності, інтеграції та молоді, де вказують, що готували колишнє приміщення ESB під центр для біженців. Така потреба виникла через російсько-українську війну. Проте в документі не сказано, що сюди будуть заселяти лише українців. У повідомленні вказано, що це місця для біженців, які шукають міжнародного захисту. Це можуть бути вихідці з будь-яких країн. 

Востаннє протестувальники зібралися 25 січня 2023 року біля старої будівлі ESB. Їх було близько 100 осіб. Вони заблокували дорогу, що призвело до тимчасового закриття Дублінського тунелю. Місцеві мешканці закликають припинити протести, оскільки вони не відображають думку більшості населення. 

Нам не вдалося знайти інформацію про те, що у Франції є проблеми з гуманітарними наборами продуктів для біженців, зокрема для українців. Також нам не вдалося знайти репортаж, який використали для створення відео.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний