МАНІПУЛЯЦІЯ: В Італії з 31 жовтня скасували обов’язкову вакцинацію та «Green Pass»

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Італії з 31 жовтня скасували обов’язкову вакцинацію та «Green Pass»

11 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
706

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що у Італії з 31 жовтня 2021 року скасовують обов’язкову вакцинацію і «зелений сертифікат» через протести. 

Скриншот допису

Однак, це неправда

По-перше, вакцинація проти COVID-19 в Італії обов’язкова лише для медпрацівників. Тих медичних працівників, які відмовляються від щеплення, переводять на іншу роботу, яка не пов’язана з ризиком поширення вірусу, або відстороняють від роботи без збереження заробітної плати.  

По-друге, «зелений сертифікат» в Італії не скасовували. Його ввели у червні 2021 року, і він діятиме принаймні до 31 грудня 2021 року. Спочатку «зелений сертифікат» був необхідний для відвідування будинків престарілих, великих весільних прийомів та подорожей у межах Європейського Союзу. Із 15 жовтня 2021 року у Італії “зелений сертифікат є обов’язковим для державних службовців та працівників приватних установ. Документ також потрібен для відвідування закладів громадського харчування та спортивних, розважальних і культурних заходів. 

«Зелений сертифікат» (або італійською — La Certificazione verde COVID-19) підтверджує вакцинацію від COVID-19 (після першої дози чи повного курсу), негативний результату експрес-тесту на антиген (діє 48 годин) і ПЛР-тесту (діє 72 години) та одужання від COVID-19 (якщо особа перехворіла не більше як за 6 місяців до пред’явлення документа). Особи, які були щеплені вакцинами, схваленими Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) або одужали від COVID-19 поза межами Італії, можуть надати запит на створення «зеленого сертифікату», якщо вони знаходяться на території Італії. 

«Зелений сертифікат» в Італії повинні мати:

  • службовці всіх державних адміністрацій, включаючи інститути та школи всіх типів та рівнів, навчальні заклади, торгово-промислові, ремісничі та сільськогосподарські палати та їх об’єднання;
  • усі національні, регіональні та місцеві неекономічні державні органи тощо;
  • працівники незалежних адміністративних органів;
  • особи, які з будь-якої причини здійснюють свою роботу, навчання чи волонтерську діяльність в державних органах управління, навіть за наявності зовнішнього контракту;
  • особи, які працюють у приватних установах;
  • особи, які з будь-якої причини здійснюють свою роботу, навчання чи волонтерську діяльність в одному офісі у Італії, зокрема співробітники тих компанії, які зареєстровані за межами Італії. 

Якщо державні службовці не надають “зелений сертифікат” протягом 5 днів, таких осіб відстороняють від роботи без збереження заробітної плати. Працівники приватних установ не можуть отримувати заробітну плату без наявності документа. У компаніях, де працюють менше 15 осіб, роботодавець має право заміняти працівника без “зеленого сертифіката”.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний