МАНІПУЛЯЦІЯ: В Ізраїлі охорона перевіряє наявність вакцинації у клієнтів перед входом у ТЦ | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Ізраїлі охорона перевіряє наявність вакцинації у клієнтів перед входом у ТЦ

9 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
428

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео з Ізраїлю, на якому охорона перевіряє наявність сертифікатів вакцинації у клієнтів перед входом у торговий центр. Також стверджують, що таким є реальний стан речей станом на 15 лютого 2021 року. 

Скриншот допису

 

Хоча відео і є справжнім, воно було зняте до того, як в Ізраїлі знову дозволили працювати торговим центрам. Це раніше спростовували незалежні фактчекери з Reuters

11 лютого 2021 року три торгові центри Ізраїлю відкрились всупереч правилам уряду щодо COVID-19. Одним з таких торгових центрів був Ofer Grand Mall в Петах-Тікві, він зображений на відео у дописі. Торговий центр дозволив зайти тим людям, які мали підтвердження вакцинації від COVID-19. 

Підтвердити отримання вакцини від COVID-19 в Ізраїлі можна завдяки двом документам: Green Pass та свідоцтву про отримання вакцини. Green Pass — офіційний документ, який підтверджує як отримання двох доз вакцини, так і факт одужання від СOVID-19. Для вакцинованих осіб Green Pass дійсний протягом шести місяців (як і свідоцтво про вакцинацію) та вступає в силу через тиждень після отримання другої дози.

Але з тих пір правила змінилися, і ізраїльські торгові центри зараз відкриті для всіх, включаючи тих, хто не був вакцинований.

Вакцинація від COVID-19 в Ізраїлі не обов’язкова. Але її наявність не звільняє від необхідності носити маски в громадських місцях і дотримуватися соціальної дистанції.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний