МАНІПУЛЯЦІЯ: В Ізраїлі відбуваються протести проти неадекватних коронавірусних обмежень | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Ізраїлі відбуваються протести проти неадекватних коронавірусних обмежень

11 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
2540

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється допис про «проведення протестів проти неадекватних заборон та шкідливих примусів» у контексті боротьби з коронавірусною інфекцією. Стверджують, що такі акції відбулися в Нідерландах та Ізраїлі на вихідні 1 та/або 2 серпня. На підтвердження додають зображення. 

Втім, частина інформації неправдива.

У Нідерландах – у Гаазі – 1 серпня дійсно відбулася акція проти карантинних обмежень, на яку зібралося до 1500 осіб. Акцію організувала група «Вірусне божевілля (Viruswaanzin)», яка вже намагалася протестувати раніше, але через недотримання вимог соціальної дистанції їх затримувала поліція. 

Проте, світлина, яку автор допису подає як ілюстрацію ізраїльських протестів проти «неадекватних заборон» у контексті коронавірусу, насправді не про те.

Ця світлина – скріншот онлайн-трансляції протесту, який відбувся 1 серпня, проти політики прем’єр-міністра Ізраїлю Бенджаміна Нетаньягу. Переклад опису трансляції: «Наживо: тисячі людей на демонстрації біля будинку прем’єр-міністра в Єрусалимі». 

Причини демонстрацій — корупція та неефективна політика голови уряду під час пандемії. Основна вимога учасників — відставка Нетаньягу. Якщо уважно придивитися до світлин та трансляції, то частина протестувальників були в медичних або саморобних масках на обличчі. Під час карантину на акцію проти Нетаньягу виходять не вперше: наприклад, акція, яка відбулася у квітні, пройшла з дотриманням соціальної дистанції. 

Тож, акції в Ізраїлі – про невдоволення політикою уряду, а не заперечення протестувальниками небезпеки пандемії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний