МАНІПУЛЯЦІЯ: В Молдові хочуть змінити офіційну мову з молдовської на румунську

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Молдові хочуть змінити офіційну мову з молдовської на румунську

31 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
426

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в Молдові хочуть змінити офіційну мову з молдовської на румунську. У ЗМІ стверджують, нібито Молдова відмовляється від своєї історії.

Утім, це — маніпуляція. Змінити вирішили лише назву, у Молдові розмовляють румунською мовою.

У Молдові розмовляють румунською мовою, однак в офіційних документах використовувались і інші назви: «молдовська мова», «рідна мова», «офіційна мова». Тепер це вирішили змінити і використовувати одну назву. 

Термін «молдовська мова» використовували у Молдавській Радянській Соціалістичній Республіці. Це була румунська мова, але переведена на кирилицю. Радянська пропаганда наголошувала, що молдавська мова існувала саме кирилицею ще до XVII століття, а лише в XIX її змінили на латиницю.

У Конституції Молдови офіційною мовою вказана молдовська (стаття 13), однак у 1991 році у Декларації про незалежність Молдови офіційною проголошувалась румунська.

У 2013 році Конституційний суд Молдови постановив, що Декларація про незалежність переважає над конституцією, тому державну мову потрібно називати румунською. Однак проросійська влада Молдови тоді проігнорувала це рішення суду.

Міжнародна організація з стандартизації у 2008 році визнала, що офіційною мовою є молдовська, а вже в 2010 році змінила своє рішення. Зараз офіційною мовою вважається румунська.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний