МАНІПУЛЯЦІЯ: В областях, що проголосували за ОПЗЖ, збільшать пенсії та не будуть підвищувати тарифи | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: В областях, що проголосували за ОПЗЖ, збільшать пенсії та не будуть підвищувати тарифи

29 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
870

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі поширюють мережею допис про те, що в тих областях країни, які на місцевих виборах підтримали політичну партію «Опозиційна платформа — За життя», не будуть підвищувати тарифи та піднімуть мінімальну пенсію на 150 доларів. 

Це твердження — неправдиве

Місцева влада в Україні не має повноважень визначати розміри пенсійних виплат — їх може збільшувати чи зменшувати лише Кабінет Міністрів України. Незалежно від того, яка політична партія отримує найбільшу підтримку на виборах до органів місцевого самоврядування, вона не має повноважень визначати розмір пенсій в окремих областях. 

Повноваження щодо встановлення тарифів на комунальні послуги розподілено між Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) та органами місцевого самоврядування. Тобто місцева влада зможе регулювати тарифи на теплову енергію та комунальні послуги, лише якщо НКРЕКП не регулює місцевих постачальників. Тарифи на газ, натомість, встановлює  взагалі Нафтогаз, а тарифи за транспортування, доставку та розподіл газу — НКРЕКП.

Жодна партія не може гарантувати, що в будь-якій області України вдасться залишити тарифи незмінними.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний