МАНІПУЛЯЦІЯ: В Одесі швидкі не приїжджають на виклики через те, що карети швидкої допомоги використовують для роздачі повісток

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Одесі швидкі не приїжджають на виклики через те, що карети швидкої допомоги використовують для роздачі повісток

27 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
1191

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських медіа поширюють інформацію, нібито в Одесі використовують машини швидкої допомоги для маскування видачі повісток до військкомату, натомість для оперативного виїзду на виклики транспорту та палива для нього не вистачає. 

Утім, насправді йдеться не про масове явище, а конкретний випадок використання карети швидкої допомоги військовими.

Скриншот допису

За словами начальниці координаційного пресцентру сил оборони та охорони Півдня Наталі Гуменюк, карета швидкої не була обладнана для медичних послуг, зараз щодо цього випадку проводять перевірку:

«У ній немає обладнання медичного, вона була передана по мобілізації як автотранспортний засіб. Так, це негативно впливає на імідж. Проводиться службова перевірка з використання такого транспорту зокрема для відповідної роботи, тому за результатами перевірки, якщо будуть виявлені дисциплінарні порушення, то будуть притягнуті винні до дисциплінарної відповідальності». 

Інформацію про нестачу палива для обслуговування швидких спростував Олександр Міхайленко, директор комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний центри екстреної медичної допомоги і медицини катастроф». У своємі коментарі Українській службі інформації він зазначив, що машини забезпечені згідно з нормами витрат і кілометражу, а бригади виїжджають 24/7 на екстрені та критичні виклики. 

Варто відзначити, що виїзд бригади залежить від статусу виклику. Так, за постановою Кабміну №1271, виклики поділяються на критичні (відсутнє або неефективне дихання, масивна кровотеча), екстрені (порушення свідомості, ознаки інсульту чи інфаркту, розлади дихання), неекстрені (стан потребує оцінки), непрофільні (надання медичної допомоги на місці непотрібне). 

Як пояснює МОЗ, на критичний виклик бригади мають доїхати за 10 хвилин, на екстрений за 20. На неекстрені або непрофільні виклики медики не виїжджають. Водночас у разі неекстрених звернень до пацієнта можуть направити медиків, але лише за умови, що є вільні бригади та немає доступу до отримання первинної медичної допомоги у сімейного лікаря. Щодо непрофільного, то пацієнта можуть проконсультувати за телефоном. Разом з тим, в умовах воєнного стану у разі ведення активних бойових дій на території, з якої надійшов виклик, виїзд бригади буде відтермінований до припинення загрози.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний