МАНІПУЛЯЦІЯ: В основному Омікроном заражаються щеплені трьома дозами вакцини — Анна Паламара

МАНІПУЛЯЦІЯ: В основному Омікроном заражаються щеплені трьома дозами вакцини — Анна Паламара

27 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
544

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що Анна Тереза Паламара (Anna Teresa Palamara), директорка департаменту інфекційних захворювань Національного інституту здоров’я Італії, у ефірі телеканалу TG5 нібито повідомила про те, що варіантом Омікрон в основному інфікуються щеплені люди, особливо ті, які отримали третю дозу вакцини від COVID-19. 

Скриншот допису

Однак, це маніпуляція. Раніше про це писали незалежні фактчекери з Open.online та CORRECTIV.ORG.

Відео з відповіддю Анни Терези Паламара скоротили. Насправді професорка вказала на те, що вакцинація сприяє легкому перебігу COVID-19. 

Під час інтерв’ю із Анною Терезою Паламара їй поставили питання щодо захворювання на варіант Омікрон. Італійський журналіст Лучано Ондер (Luciano Onder) сформулював своє питання так: “У багатьох (Омікрон-) позитивних пацієнтів хвороба протікає безсимптомно, щонайбільше у них є симптоми застуди або легкого грипу. Що це означає?”. На це запитання професорка відповіла так: “На це може бути, по суті, дві причини. Перша причина полягає в тому, що особливо в Італії та інших європейських країнах на цей варіант хворіють переважно вакциновані люди, а особливо ті, які щеплені третьою дозою”.

На цьому моменті поширене відео закінчується, обриваючи другу частину відповіді Анни Паламара: “І це справді перешкода для серйозної форми захворювання. І ми повинні це пам’ятати”. Другою причиною професорка зазначила те, що вірус легше поширюється у верхніх дихальних шляхах і рідше в нижніх дихальних шляхах.

Отже, питання Лучано Ондера полягало у тому, чому у людей, які інфікувалися варіантом Омікрон, спостерігають легку форму захворювання або безсимптомну. Журналіст не запитував, чому серед вакцинованих фіксують збільшення захворюваності. Зі свого боку Анна Тереза Паламара зазначила, що цьому посприяла вакцинація від COVID-19, адже у Італії та інших європейських країнах більшість населення вакциновано двома або трьома дозами вакцини. 

Із часом ефективність двох доз вакцини від COVID-19 знижується. Ревакцинація збільшує імунну відповідь, а отже, людина отримує кращий захист від інфікування на COVID-19. Із 6 січня 2022 року в Україні дозволили введення бустерної дози для всіх щеплених осіб віком від 18 років. Повторне щеплення здійснюють через 6-9 місяців з моменту отримання первинного курсу вакцинації від COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний