МАНІПУЛЯЦІЯ: «В Україні мобілізують жінок через великі втрати ЗСУ», — The New York Times

МАНІПУЛЯЦІЯ: «В Україні мобілізують жінок через великі втрати ЗСУ», — The New York Times

27 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
285

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють статтю The New York Times, де нібито написали про мобілізацію жінок в Україні через великі втрати ЗСУ. 

У матеріалі не йдеться про те, що жінок мобілізують через великі втрати ЗСУ. У ньому описують процес добровільних навчань для жінок, на які вони приходять за бажанням. У такий спосіб жінки хочуть бути готовими до потенційної служби в армії. 

Скриншот допису

8 листопада 2023 The New York Times опублікували статтю «”If Not Me, Who?”: As Ukraine Seeks Troops, Women Prepare for the Call». Автори матеріалу розповідають про те, що росія має більший мобілізаційний ресурс, і, хоч Україна отримує західну техніку, вона розраховує лише на власне населення як резерв для поповнення військ. Тому жінки за бажанням проходять навчання з військової справи, щоб потім, за потреби, бути готовими до служби. У статті не згадують про те, що жінок мобілізують через значні втрати ЗСУ.

З відкритих даних автори «Книги пам’яті полеглих за Україну» з’ясували про 24500 померлих військових, чиї імена відомі, 15 тисяч зниклих безвісти, 3400 полонених у період із 24 лютого 2022 року по 14 листопада 2023 року. Кількість померлих, яку вказують дослідники, за їх оцінками є 70% від загальних втрат. Тобто справжня цифра померлих може складати понад 30 тис. Кількість поранених становить близько 90-100 тис. осіб, проте переважна більшість воїнів з пораненнями або контузією продовжує службу або згодом повернеться до своїх побратимів після лікування.

«Книга пам’яті полеглих за Україну» — це проєкт, заснований 22 липня 2014 року. Його команда відстежувала бойові та небойові втрати України у зоні проведення АТО/ООС, а тепер досліджує втрати під час повномасштабного вторгнення. 

Можлива мобілізація може торкнутися лише тих жінок, які мають медичну та фармацевтичну освіту. З 1 жовтня 2023 року до 31 грудня 2026 року вони повинні стати на військовий облік. Але це не означатиме, що їх відразу мобілізують до війська. Також речник Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо повідомив, що з 2014 року жодної жінки не мобілізували примусово.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний