Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Україні можуть ввести комендантську годину – Денис Шмигаль

26 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі масово поширювали статті із заголовками:

«Можуть ввести комендантська година в Україні: Шмигаль зробив екстрену заяву» або «Шмигаль Зpобив Тeрмiнoвy Заяву У Зв’язку З Пoгiршeнням Cитyацiї З Кoвiд-19» або «Комендантська година в Україні?! Шмигаль зpобив Тeрмiнoвy Заяву У Зв’язку З Пoгiршeнням Cитyацiї З Кoвiд-19»

Ці заголовки є маніпулятивними – ані Шмигаль, ані будь-хто інший з уряду чи ОПУ не пропонував ввести комендантську годину в Україні.   

У статтях посилаються на статтю Hromadske.ua та прес-реліз ОПУ за 27 червня. Проте, ані у статті, ані у прес-релізі не йде мова про комендантську годину.

Зауважимо, що комендантська година – це повна заборона виходити на вулиці у певний час, наприклад, з 22 години вечора до 6 години ранку.   

Натомість Шмигаль лише звернувся до місцевих голів з проханням залучити муніципальні патрулі для контролю за дотримання санітарно-епідемічних норм, обмежити роботу нічних клубів з 22:00 та краще контролювати роботу громадського транспорту.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний