МАНІПУЛЯЦІЯ: В Україні на фронт відправляють курсантів авіаційних вишів

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Україні на фронт відправляють курсантів авіаційних вишів

13 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
456

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських телеграм-каналах поширюють інформацію про смерть курсанта Льотної академії Національного авіаційного університету (НАУ). Нібито його після останнього етапу навчання відправили на фронт кулеметником, де він і загинув. Ці події порівняли з діями нацистської Німеччини під час Другої світової війни: вона створила авіапольові дивізії, де військові ВПС та персонал аеродромів виконували роль піхоти.  

Це — маніпуляція. Данило Сікорський справді був курсантом Льотної академії НАУ, проте добровільно став до лав ЗСУ та служив у 3-ій окремій штурмовій бригаді. 

Скриншот допису 

На офіційній фейсбук-сторінці Льотної академії НАУ розміщена інформація про смерть курсанта Сікорського Данила Олексійовича.

29 серпня з полеглим військовослужбовцем попрощалися у Херсоні. Спогадами про Данила поділився Ілля, який навчався із загиблим у Льотній академії. Він повідомив, що Данило самостійно пішов до військкомату, вступив до лав 3-ї окремої штурмової бригади та воював на Бахмутському напрямку. Військове керівництво не відправляло Сікорського як курсанта у зону бойових дій. Також ми не знайшли жодної інформації про створення авіапольових дивізій в Україні. 

Наразі курсанти прирівнюються до військовослужбовців строкової служби. Відповідно, їх не можуть відправити на фронт, але вони можуть зробити це добровільно. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний