МАНІПУЛЯЦІЯ: В Україні планують скасувати вихідний на Різдво, але зробити вихідним День цвітіння української вишні

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Україні планують скасувати вихідний на Різдво, але зробити вихідним День цвітіння української вишні

29 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
551

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в Україні планують скасувати державні вихідні на Різдво, Трійцю та День Перемоги, а натомість зробити вихідними День цвітіння української вишні, День святкування мирного життя після перемоги України над російською воєнною агресією та День поваги до віку.

Однак це — маніпуляція. Подання законопроєкту не означає, що його підтримають, а уряд не оголошував про плани додати нові вихідні дні через свята.

Законопроєкт, на який посилаються у дописах, зареєструвала голова Комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. Це альтернативний законопроєкт щодо внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкових неробочих днів. Законопроєкт зараз перебуває на опрацюванні в комітеті, але це не означає, що його точно приймуть. 

У ньому справді згадуються День цвітіння української вишні, День святкування мирного життя після перемоги України над російською воєнною агресією та День поваги до віку. Однак у законопроєкті не йдеться про скасування Різдва, а про те, щоб залишити вихідним залишити 25 грудня, а не 25 грудня та 7 січня.

Стверджувати, що в Україні влада планує скасувати вихідний на Різдво, але зробити вихідними інші запропоновані дні, немає підстав. Уряд не оголошував про такі плани.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний