МАНІПУЛЯЦІЯ: В Україні вимкнуть опалення на півтора місяця раніше і піднімуть ціни на ЖКП

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Україні вимкнуть опалення на півтора місяця раніше і піднімуть ціни на ЖКП

22 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
580

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють нібито слова Голови Комітету з питань енергетики і ЖКП Андрія Геруса про те, що через теплу погоду в Україні можна завершувати опалювальний сезон. Автори дописів додають, що раніше його завершували  у кінці квітня. Крім цього, додають, що варто очікувати на підняття тарифів на ЖКП. 

Це маніпуляція. Насправді чітко визначених дат початку та закінчення опалювального сезону в Україні немає. Все залежить від погодних умов та потреб на місцях. Місцева влада самостійно вирішує ситуацію з термінами опалювального сезону. А на ціни ЖКП з розподілу газу та теплової енергії накладений мораторій.

14 березня у своєму телеграм-каналі Андрій Герус справді написав, що є у деяких регіонах є можливість закінчити опалювальний сезон раніше через теплу погоду. Але він не вказує, що сезон припинять одночасно всюди.

Раніше, на початку березня голова правління НАК «Нафтогаз Україна» Олексій Чернишов прогнозував, що опалювальний сезон в Україні можуть закінчити на початку квітня. Але це залежатиме від погодних умов: якщо буде холодно, теплопостачання не припинятимуть. Чернишов наголосив, що рішення прийматимуть органи місцевого самоврядування. 

Відповідно до наказу «Про затвердження Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду» включення систем опалення відбувається, якщо протягом  трьох діб середньодобова температура зовнішнього повітря не перевищує 8 градусів Цельсія, а вимкнення — коли перевищує 8 градусів Цельсія. Також згідно з ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», місцева влада має повноваження приймати рішення про початок та закінчення опалювального періоду.    

До прикладу, у Дніпропетровській області влада населених пунктів Кам’янець та Нікополь повідомили про закінчення опалювального сезону 20 та 31 березня 2023 року відповідно. 

Варто відзначити, що останні декілька років опалювальний сезон не завершували в одну й ту саму дату. До прикладу, у Києві сезон 2017-2018 закінчився 15 квітня, 2018-2019 закінчився 6 квітня. Для Львівщини опалювальний період 2018-2019 закінчився 8 квітня. Сезон 2019-2020 у Києві тривав до 8 квітня, у Кам’янець-Подільському районі — до 15 квітня. Як можна помітити, період подачі централізованого опалення не є однаковим ні по датах, ні по регіонах.

Ціни на теплову енергію в Україні зараз є фіксованими відповідно до закону «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування». На ціни, що стосуються послуг з розподілу природного газу, теплової енергії і послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, накладено мораторій. Він діє протягом воєнного стану та ще 6 місяців після місяця, коли стан буде скасовано.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний