МАНІПУЛЯЦІЯ: В Україні знову збільшили пенсійний вік для жінок – чергові зміни у законодавстві | VoxUkraine
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Україні знову збільшили пенсійний вік для жінок – чергові зміни у законодавстві

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
22 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
3151

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

Теза 1. Влада знову збільшила пенсійний вік для жінок.

Збільшення пенсійного віку для жінок – частина пенсійної реформи 2017 року. Жодних нових рішень про підвищення пенсійного віку уряд не приймав, тому подавати цю інформацію як щось нове – маніпуляція.

Вік виходу на пенсію жінок зростає поступово. У 2020 році до 1 квітня вік становить 59 років, а з 1 квітня 2020 року – 59 років і 6 місяців. З 1 квітня 2021 року пенсійний вік для жінок буде підвищено до 60 років.

Теза 2. Уряд у своїй постанові змінив страховий стаж для виходу на пенсію за віком.

Пенсійна реформа 2017 року також збільшує страховий стаж, необхідний для отримання пенсії за віком. Нових постанов уряд не приймав – зміни сталися у 2017 році. Зараз їх впроваджують. Тому подавати зміни як щось нове – також маніпуляція.

Так, за період з 2018 по 2028 рік необхідна кількість страхового стажу для виходу на пенсію за віком зросте з 25 до 35 років. У 2020 році необхідний страховий стаж складає 27 років.

Теза 3. Пенсіонери у відчаї через такі зміни.

Ці зміни не стосуються поточних пенсіонерів, а лише осіб передпенсійного віку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний