МАНІПУЛЯЦІЯ: В Європі порадили перестати прославляти Степана Бандеру для вступу в ЄС
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: В Європі порадили перестати прославляти Степана Бандеру для вступу в ЄС

29 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
93

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

російські медіа поширюють інформацію про те, що в Європі радять Україні перестати прославляти Степана Бандеру та Романа Шухевича, щоб вступити в ЄС.

Скриншот публікації 

Однак це маніпуляція. Цю заяву озвучив французький адвокат Арно Кларсфельд, який не має повноважень говорити від імені ЄС.

17 червня 2022 року на французькому телеканалі BFMTV французький адвокат Арно Кларсфельд заявив, що виступає за вступ України до Євросоюзу за умови, що вона «повернеться до своєї історії та перестане прославляти тих, хто співпрацював з нацистами» («Arno Klarsfeld favorable à l’entrée de l’Ukraine dans l’Union européenne, à condition qu’elle fasse “un retour sur son histoire et cesse de glorifier ceux qui ont collaboré avec les Nazis»). 

Також у публікації йдеться, ніби Степан Бандера вбив десятки тисяч євреїв. Насправді немає жодних доказів причетності Степана Бандери до геноциду проти євреїв. Жоден документ не містить свідчень того, що Бандера хоча б підтримував чи виголошував антисемітські гасла. 

Приписуючи українським націоналістам участь у Голокості, радянська пропаганда намагалася виправдати боротьбу каральних органів проти членів ОУН-УПА. Винищення євреїв на території України проводили не українські націоналісти, а нацистські військові та воєнізовані структури. Зокрема так звані айнзацгрупи, айнзацкоманди та зондеркоманди. Причетність військових підрозділів націоналістів до єврейських погромів не знайшла підтвердження під час слухань на післявоєнних судах.

Російська пропаганда аргументує залученість ОУН до розстрілів тим, що в злочинах нібито брали участь Буковинський курінь та київська допоміжна поліція. Утім, вояки куреня прибули до Києва більш ніж через місяць після злочину в Бабиному Яру, тому не могли брати участі в розстрілах. А провідного діяча ОУН Дмитра Мирона хибно ототожнюють із київської поліцією — її очолювала зовсім інша людина зі схожим псевдонімом. Крім цього, існують свідчення про те, що члени ОУН рятували євреїв.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний