МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцина не є остаточним рішенням від коронавірусу | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцина не є остаточним рішенням від коронавірусу

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
17 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
4012

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У новому відео адвокат Сергій Гула розказує, що немає жодного наукового підтвердження, що вакцина є остаточним рішенням проти коронавірусу. До того ж він зазначає, що 3 млн людей вилікувалися без вакцин. 

Однак, ВООЗ попереджує, що існує можливість повторного зараження людей, які вже перехворіли COVID-19.

У світі неодноразово фіксували випадки повторного зараження новим коронавірусом, наприклад, в Китаї та Японії. Такий випадок уже зафіксували і в Україні.

Про те, що наявність антитіл не страхує людей, які перехворіли Covid-19 від повторних заражень, говорять багато вчених. 

Джефрі Шемен, професор Колумбійського університету, вважає, що антитіла не є гарантією, що людина буде захищена від коронавірусу на все життя, а можливо й навіть на рік.

Акіко Івасакі, професорка Єльського університету, зазначає, що у більшості людей, які одужують, виробляються антитіла. Проте, не всі антитіла є захисними,  деякі можуть навпаки сприяти захворюванню і погіршувати стан хворих. 

У той же час, вакцина здатна забезпечити стійкий імунітет від нового коронавірусу і стримати його поширення. Масова вакцинація допомогла ліквідувати або зупинити поширення багатьох захворювань (таких як кір, туберкульоз, поліомієліт тощо), які раніше призводили до численних жертв в усьому світі. У той час як країни з низьким рівнем вакцинації час від часу переживають нові спалахи цих хвороб.

Мільйони вилікувалися без вакцин, але сотні тисяч і померли. Вакцинація допоможе уникнути багатьох смертей та ускладнень під час хвороби.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний