МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцинація проти COVID-19 не популярна – в Україні лише двоє отримали дві дози | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцинація проти COVID-19 не популярна – в Україні лише двоє отримали дві дози

12 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
443

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що в Україні тільки дві особи завершили вакцинацію. Це начебто свідчить про непопулярність кампанії з підтримки вакцинації проти COVID-19.

Допис, який поширюють у мережі

 

І це – маніпуляція.

Кількість людей, які наразі завершили вакцинацію проти COVID-19, не свідчить про популярність кампанії з вакцинації проти COVID-19. Для більшості вакцинованих ще не настав час отримувати другу дозу.

Хоча на момент публікації допису в Україні справді завершили вакцинацію лише двоє осіб, варто враховувати, що 17 березня 2021 року МОЗ ухвалило рішення про зміну часового інтервалу між отриманням першої та другої дози вакцини Covishield із 28 днів до 90 днів. Саме тому переважна більшість людей, які отримали першу дозу, чекають завершення інтервалу між першою та другою дозою щеплень. 

Перше щеплення від COVID-19 в Україні зробили 24 лютого, із того часу пройшло 47 днів. 

Першою особою, яка повністю завершила вакцинацію, стала лікарка Алла Савичева. 5 лютого вона отримала першу дозу вакцини AstraZeneca (Covishield), на той час лікарка працювала за контрактом у Мальдівській республіці. Другу дозу Алла Савичева отримала 16 березня, за день до зміни інтервалу між дозами.

Станом на 12 квітня 378 тис. осіб отримали першу дозу, завершили вакцинацію вже 5 осіб

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний