МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцини від Moderna та Pfizer-BioNTech викликають параліч м’язів обличчя | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцини від Moderna та Pfizer-BioNTech викликають параліч м’язів обличчя

14 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
756

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють допис про те, що під час випробувань вакцин від нового коронавірусу компаній Moderna та Pfizer-BioNTech виявили по чотири випадки паралічу Белла — ураження лицевого нерва. У випадку Moderna вакцину отримали три реципієнти, четвертий — плацебо. Щодо препарату Pfizer-BioNTech, то всім чотирьом вкололи вакцину. 

Параліч Белла — це поширена форма паралічу лицьового нерва, що спричиняє ослаблення м’язів обличчя. Параліч може призвести до опускання одного з кутиків рота та ускладнювати заплющування ока. У більшості випадків ця слабкість тимчасова та повністю зникає протягом кількох тижнів. Точно невідомо, яка причина виникнення паралічу Белла, однак часто це пов’язано з вірусними інфекціями (грипом, паротитом, кором, аденовірусом та іншими).

Випадки паралічу Белла серед учасників випробувань дійсно фіксували, однак поки немає підстав вважати, що це пов’язано з вакцинацією від COVID-19.

По-перше, в Управлінні з продовольства і медикаментів США зазначили, що випробування показали відсутність “чітких підстав для висновку про причинно-наслідковий зв’язок” між вакциною та виникненням паралічу Белла. Регулятор продовжить моніторинг нових випадків цього стану серед реципієнтів вакцини, але поки жодного зв’язку не виявили. 

По-друге, цей стан виявляють у людей досить часто, у середньому по 15-20 випадків на 100 тис. населення. Якщо підрахувати цей показник для 4 випадків на 38 тис. учасників випробування вакцини Pfizer-BioNTech, то вийде 11 випадків на 100 тис. людей — показник навіть нижчий за середній. Тому, висока ймовірність, що це лише збіг, а не наслідок вакцинації і що параліч стався з інших причин. До того ж досі невідомо, що саме спричиняє параліч Белла, тому немає наукових підстав стверджувати, що це наслідки вакцинації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний