МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцина проти COVID-19 від Pfizer-BioNTech ефективна на 36%

МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцина проти COVID-19 від Pfizer-BioNTech ефективна на 36%

29 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
612

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому стверджують, що: 

  • у Франції нібито відбирають у батьків дітей, якщо вони не відведуть їх у дитячий садок;
  • у Франції обов’язково щепитися від COVID-19 2-3 рази на рік;
  • вакцина проти COVID-19 від Pfizer-BioNTech ефективна лише на 36%;
  • поліцейські у Франції не вакцинуються;
  • вакцина – це начебто генна інженерія.

Автор допису, який поширює відео, також зазначає, що синдром мультисистемного запалення у дітей і підлітків (Paediatric Inflammatory Multisystem Syndrome, PIMS) – це новий очікуваний вірус.

Раніше ці тези спростували незалежні фактчекери з Re:Baltica.

У законодавстві Франції не йдеться про відібрання дитини, якщо її не зареєстрували у дитячий садок.

Від 3 до 16 років освіта у Франції є обов’язковою. Окрім відвідування дитячого садка та школи, у Франції можливе здобуття освіти за сімейною (домашньою) формою.

Якщо батьки чи опікуни не зареєстрували дитину у навчальному закладі або не повідомили про її домашнє навчання, вони отримають лист-попередження від академічних директорів Національної служби освіти (DASEN) та можуть отримати штраф у розмірі 1500 євро. Якщо ж батьки не реагують на вимогу листа-попередження зареєструвати дитину в закладі освіти або повідомити про домашнє навчання, вони можуть отримати 6 місяців ув’язнення та штраф у розмірі 7500 євро. Про відібрання дитини, яка не відвідує дитячий садок, не йдеться. 

Синдром мультисистемного запалення – це рідкісне, але серйозне захворювання, яке пов’язане з COVID-19 і може вражати як дорослих, так і дітей. Наразі синдром мало вивчений. Захворювання вражає одночасно кілька систем організму і викликає високу температуру, кисневу недостатність, знижений тиск, зміну загального стану (апатія, крайня астенія, втрата апетиту, озноб, блідість) і в деяких випадках – відмову органів. PIMS – це серйозне захворювання з ризиком серцевої недостатності в гострій фазі. За наявності хоча б двох симптомів PIMS людина потребує госпіталізації

Вакцинація  проти COVID-19 у Франції не обов’язкова 2-3 рази на рік, але є винятки для низки професій, зокрема для працівників медичних і медико-соціальних установ і служб. Для цих працівників обов’язковою є вакцинація проти COVID-19. Повний курс – два щеплення, окрім однодозової Janssen.

Обов’язкова вакцинація у Франції стосується усіх осіб, які контактують з вразливими людьми і для яких немає медичних протипоказань. Обов’язкове щеплення з 15 вересня 2021 року повинні отримати усі, хто працює в медичних і медико-соціальних установах і службах (наприклад, персонал будинків для літніх людей, лікарень, клінік, діагностичних центрів).

Вакцинація не є обов’язковою для працівників зовнішніх компаній, які періодично відвідують медичні і медико-соціальні установи і служби (тобто працюють на одноразовій основі для виконання короткострокових завдань). Із 30 серпня 2021 року цим працівникам потрібно надати “паспорт здоров’я” (“pass sanitaire”), який видають у разі повної вакцинації, негативного результату тестування на COVID-19 чи негативного тесту на антиген та за наявності підтвердження одужання від COVID-19. Вакцинація не обов’язкова і для тих людей, які мають протипоказання до щеплення від COVID-19. 

Протипоказаннями до щеплення від COVID-19 є:

  • алергія на будь-який компонент вакцини (зокрема поліетиленгліколі);
  • анафілактична реакція щонайменше 2 ступеня на першу ін’єкцію вакцини після алергічної експертизи;
  • епізоди синдрому витікання капілярів (протипоказання для вакцин проти COVID-19 від Johnson & Johnson (Janssen) та AstraZeneca (Vaxzevria);
  • епізод тромботичного та тромбоцитопенічного синдрому після щеплення вакциною Vaxzevria;
  • синдром мультисистемного запалення у дітей та підлітків;
  • рекомендація, зроблена після багатопрофільної медичної консультації: не приймати другу дозу вакцини після виникнення важкого побічного ефекту, пов’язаного з першою дозою вакцини (наприклад, поява міокардиту, синдрома Гієна-Барре).

Деякі протипоказання є тимчасовими:

  • лікування моноклональних (походять від клону однієї клітини) антитіл проти SARS-CoV-2;
  • прогресування таких хвороб, як міокардит або перикардит, які виникли перед щепленням.

Управління охорони здоров’я Франції рекомендує вводити третю дозу вакцини особам старше 65 років і найбільш вразливим людям через шість місяців після повної вакцинації. 

Вакцина проти COVID-19 від Pfizer-BioNTech ефективна проти госпіталізації та важких випадків захворювання.

Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю проаналізувало випадки зараження COVID-19 за період 20 червня по 17 липня 2021 року і дійшло висновку, що ефективність  вакцини від Pfizer-BioNTech від інфікування штамом Delta становила 39%. Ефективність у запобіганні симптоматичного COVID-19 становила 41%. А от раніше дослідження, яке аналізувало період з 24 січня по 3 квітня 2021 року, показувало 95% ефективність вакцини від інфікування. Усе ж ефективність проти важких перебігів хвороби за обидва періоди залишається високою – понад 90%.     

Висновки дослідження з Великобританії про ефективність вакцини Pfizer-BioNTech не такі радикальні. Ефективність цієї вакцини проти штаму Delta оцінюють у 88% (рахували по зареєстрованим випадкам симптоматичного COVID-19).  Таку разючу різницю в цифрах експерти пояснюють тим, що дані щодо рівня інфікування серед нещеплених можуть бути неточними – а це важливо для підрахунку ефективності. 

Щодо поліцейських у Франції, то 24 серпня 2021 року міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дерманен заявив, що вакциновано 70% співробітників поліції, але цю інформацію спростували у France Info. Поліція Франції вакцинується з такою ж інтенсивністю, як і решта населення. Станом на 20 вересня 2021 року, у Франції повністю вакциновано 64% населення.

Раніше ми неодноразово писали про те, що вакцини від COVID-19 не змінюють ДНК людини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний