Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють інформацію, що вакцина від COVID-19 виробника Johnson & Johnson нібито небезпечна, оскільки Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) додало до її інструкції інформацію про збільшення ризику рідкісного неврологічного захворювання — cиндрому Гійєна-Барре. Також зазначають, що синдром Гійєна-Барре вже був пов’язаний з вакцинами проти свинячого грипу у 1976 та 2009 роках.
Однак, це — маніпуляція.
13 липня 2021 року FDA дійсно додало до інструкції вакцини від Johnson & Johnson інформацію про підвищення ризику розвитку синдрому Гієна-Барре після щеплення. Однак, згідно з FDA, ймовірність розвитку синдрому після вакцинації дуже мала, а переваги вакцинації перевищують потенційні ризики.
Синдром Гієна-Барре — це рідкісне захворювання, при якому імунна система організму атакує нервову систему. Першими симптомами, як правило, є слабкість і поколювання у кінцівках. Ці відчуття можуть швидко поширюватися, з часом паралізуючи все тіло. У важкій формі синдром Гієна-Барре потребує невідкладної медичної допомоги та госпіталізації. Наразі точна причина виникнення синдрому невідома. Захворювання виникає доволі рідко, і більшість людей повністю одужують навіть у найважчих випадках.
FDA також повідомляє, що на основі аналізу даних системи звітування про несприятливі події після вакцинації VAERS отримано 100 попередніх повідомлень розвитку синдрому Гієна-Барре на 12,5 млн вакцинованих людей у США. Зазначимо, що інформація системи VAERS призначена лише для звітування і не доводить причинно-наслідкові зв’язки між вакцинацією та негативними ефектами для здоров’я пацієнтів після неї.
У базі даних VAERS зафіксовано 1 смерть отримувача вакцини Johnson & Johnson, у якого розвинувся синдром Гієна-Барре. Однак, точна причина смерті невідома. За останні 4 роки померлий 57-річний житель штату Делавер переніс серцевий напад та інсульт.
Лікар Стівен Блек (Steven Black), професор педіатрії Медичного центру дитячої лікарні Цинциннаті і співдиректор Глобальної мережі даних про вакцини (The Global Vaccine Data Network, GVDN) зазначив, що ризик розвитку синдрому Гієна-Барре досить низький і це не повинно впливати на рішення щодо вакцинації від COVID-19.
Синдром Гієна-Барре раніше виявляли після щеплення вакциною від свинячого грипу у 1976 році (приблизно 1 надмірний випадок синдрому Гієна-Барре на 100 тис. людей) і вакцинами проти грипу А (H1N1) у 2009 році (1,6 надмірних випадків синдрому Гієна-Барре на мільйон вакцинованих людей).
У 1976 році близько 48 млн американців отримали вакцину проти свинячого грипу. Із них у 532 розвинувся синдром Гійєна-Барре (близько 10 випадків на 1 млн щеплень). Більшість людей одужують від Гійєна-Баре, але не всі: 25 померло після 1976 року, а інші зазнали ушкоджень. Проте з жодною наступною вакциною більше не було таких проблем.
Дослідження показують, що ймовірність захворювання на синдром Гієна-Барре після грипу вище, ніж після вакцинації.
Раніше ми вже спростовували те, що вакцина від Moderna нібито пов’язана з синдромом Гієна-Барре.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний