МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцини від COVID-19 значно збільшують кількість серцево-судинних захворювань

МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцини від COVID-19 значно збільшують кількість серцево-судинних захворювань

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
1182

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про зв’язок між вакцинацією проти COVID-19 та зростання кількості серцево-судинних захворювань. Цей фейк зустрічається щонайменше у двох варіантах.

У першому випадку Віктор Вікарчук стверджує , що:

  • Серцево-судинні захворюванні — найпоширеніша причина смерті в Україні, 68% померлих українців постраждали саме від цих захворювань. Вакцинація від COVID-19 погіршує цю проблему — стрімко зростає кількість випадків тромбозів та міокардитів.
  • 86% вакцинованих дітей в США постраждали від побічних дій щеплення. 
  • Процес імунізації від COVID-19 в Україні відбувається всупереч медичному протоколу. Не можна вакцинувати людей у палатках, як це роблять в Україні.

У другому випадку користувачі соцмереж посилаються на думку канадського лікаря Чарльза Хоффе. Він заявив, що начебто 62% вакцинованих мРНК-вакцинами стикаються з утворенням тромбів та помруть від серцевої недостатності впродовж кількох років.

Утім, твердження про виникнення серцево-судинних захворювань унаслідок вакцинації є маніпулятивним. Деякі вакцини можуть вплинути на серце та судини, однак ці побічні ефекти дуже рідкісні.

Статистика захворювань та побічні дії вакцин

Серцево-судинні захворювання дійсно є найпоширенішою причиною смерті українців. У 2020 році від них померли 408 163 українці — це 66,17% від усіх причин смерті. Більшість випадків захворювань пов’язані з нездоровим способом життя. 

Вакцинація проти COVID-19 не може суттєве змінити статистику смертності від серцево-судинних хвороб, оскільки побічні ефекти вакцин, що негативно впливають на серце та судини, є дуже рідкісними.

Наприклад, у квітні 2021 року стало відомо про синдром тромбозу з тромбоцитопенією як рідкий побічний ефект застосування вакцини виробництва AstraZeneca. За останніми даними приблизний шанс виникнення цього синдрому — не більше 1 випадку на 10 000 вакцинованих

У липні Європейське медичне агентство знайшло можливий зв’язок між використанням мРНК-вакцин (Pfizer-BioNTech, Moderna) і розвитком міокардиту і перикардиту (запалення серцевого м’язу та зовнішньої оболонки серця відповідно). Це дуже рідкісна побічна дія — дослідники знайшли 321 випадок захворювань, тоді як в Європі за цей час використали 197 млн доз мРНК-вакцин. Причому варто пам’ятати, що не кожен випадок тромбозу або серцевих захворювань закінчується смертю. Незважаючи на згадані несприятливі події, переваги використання вакцин перевищують можливі ризики.

Щодо мРНК-вакцин та ризику утворення тромбозів, ні Центр контролю та профілактики захворювань у США (Pfizer-BioNTech і Moderna), ні Європейське медичне агентство (Pfizer-BioNTech і Moderna) не вказують синдром тромбозу з тромбоцитопенією як можливий побічний ефект. Немає даних, які б підтверджували цю побічну дію.

Ми вже спростовували маніпуляцію про 86% вакцинованих дітей, які нібито постраждали від побічних дій у США. Насправді йшлося лише про 86% вакцинованих дітей, які у перший тиждень після імунізації відчували біль у місці щеплення.

Дослідження Чарльза Хоффе

Чарльз Хоффе — сімейний лікар в селищі Літтон, провінція Британська Колумбія, Канада. Він уже був причетний до поширення фейків про вакцини та отримав попередження про притягнення до відповідальності через це.

В інтерв’ю Чарльз Хоффе справді сказав, що щеплення мРНК вакцинами може призвести до розвитку мікроскопічних тромбів. Вони, за його словами, спричиняють незворотні пошкодження серця, головного мозку, спинного мозку та легенів, що призводить до передчасної смерті впродовж 3 років. Чарльз Хоффе посилається на неопубліковані дослідження серед власних пацієнтів. Наразі, лише у 6 його пацієнтів нібито були виявлені мікротромби через вакцинацію. 

Висновкам Чарльза Хоффе не можна довіряти. Його дослідження були проведені на дуже малій кількості людей, пацієнти не були перевірені на наявність тромбів до вакцинації, та й він сам стверджує, що не володіє достатньою кількістю даних, щоб стверджувати, що саме вакцини спричинили появу мікротромбів. 

Протокол проведення вакцинації в Україні

У додатку до Алгоритму створення та роботи пунктів щеплень проти COVID-19 вказано, що імунізація проводиться в постійних і тимчасових пунктах щеплень. За організацію відповідають керівники закладів охорони здоров’я або ФОПи, які мають ліцензію на медичну практику і уклали договір з НСЗУ.

Тимчасовий пункт щеплення — місце, де щеплення проводяться лише впродовж 24 годин. Такий пункт має необхідні матеріали — дві сумки-холодильника, стіл, ін’єкційні матеріали, коробку для утилізації, доступ до місця для гігієни рук та інше. Тобто палатка на вулиці може використовуватися як місце для проведення вакцинації за наявності вказаних умов.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний