МАНІПУЛЯЦІЯ: Вчені розробили пластир, який будуть вживлювати в людський організм для вакцинації від COVID-19

МАНІПУЛЯЦІЯ: Вчені розробили пластир, який будуть вживлювати в людський організм для вакцинації від COVID-19

25 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
2569

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Сергій Гула розповідає, що американські вчені надрукували на 3D-принтері пластир, який може стати альтернативою звичного щеплення від COVID-19. Цей пластир або чип нібито мають вживлювати в організм людини. 

Проте Сергій Гула неправильно переказує дослідження американських вчених. Вони дійсно створили пластир, але він не є чипом, який вживляють в людський організм. Для вакцинації його необхідно розмістити на поверхні шкіри та прибрати через добу.

Сергій Гула — український адвокат, який ще до пандемії COVID-19 поширював фейки, маніпуляції про вакцинацію. Із 2020 року на своєму YouTube-каналі регулярно поширює фейки, маніпуляції про COVID-19 та вакцинацію проти нього. VoxCheck неодноразово спростовував його твердження про порівняння грипу та коронавірусу, «небезпечність» вакцин, побічні дії після вакцинації тощо. Детальніше про Сергія Гулу та інших українських антивакцинаторів можна прочитати в нашій статті про інфодемію.

У вересні 2021 року американські вчені повідомили про розробку пластира з мікроголками для вакцинації проти COVID-19. Пластир повністю надрукували на 3D-принтері.

Пластир, надрукований на 3D-принтері

Готові пластирі спочатку поміщають у розчин із вакциною на 10 секунд, а потім дають їм висохнути. Для вакцинації необхідно притиснути пластир до шкіри протягом двох хвилин та накласти бинт на місце щеплення. Уже через 24 години пластир можна знімати. За цей період мікроголки, введені під шкіру. повністю розчиняються і таким чином випускають в організм вакцину.

Порівняння голки для внутрішньом’язової ін’єкції (крайня ліва голка) та мікроголок на пластирі (крайня права голка)

Схема дії пластира-вакцини. Зліва зображені мікроголки, вже введені під шкіру пацієнта. Справа голки розщеплюються і тим самим випускають вакцину

Ці пластири проти COVID-19 випробовували лише на мишах. Людські випробування можуть початися через 14-18 місяців.

Технологію пластирів із мікроголками випробовують не тільки з вакцинами від COVID-19. Ще до пандемії схожу технологію випробовували для вакцинації від кору, грипу, гепатиту В. Основні переваги вакцинації за допомогою пластира — цей спосіб, простіший, безпечніший у виробництві, зберіганні, використанні. Також він безболісний, на відміну від звичайної ін’єкції. 

Ба більше, вакцинація за допомогою мікроголок викликає сильнішу імунну відповідь. Випробування пластира проти COVID-19 на тваринах продемонстрували, що імунна відповідь була у 10 разів більше, ніж при внутрішньом’язовій ін’єкції. Річ у тому, що в дермі, частині шкіри між епідермісом (поверхневий шар шкіри) та жировою тканиною, значно більше імунних клітин, ніж у м’язах.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний