МАНІПУЛЯЦІЯ: Верховна Рада не утворювала поліцію, тому це незаконне воєнізоване формування | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Верховна Рада не утворювала поліцію, тому це незаконне воєнізоване формування

29 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
7587

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють публікацію про те, що Верховна Рада не утворювала Національну поліцію України. Автори цитують статтю 260 Кримінального кодексу про створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, натякаючи, що поліція є незаконним формуванням, всі працівники поліції повинні бути покарані за участь у ньому, а виконувати розпорядження поліції люди не зобов’язані. 

Фото зі статті

 

Утім, це маніпуляція. Пояснюємо ситуацію, яка склалася.

Активісти громадської організації «Багнет нації» написали запит на доступ до публічної інформації до Верховної ради. У запиті просили надати достовірну інформацію про прийняття закону «Про утворення Національної поліції України». 

У відповіді Апарат Верховної ради зазначив, що згаданого закону Верховна рада ніколи не приймала, більш того – навіть не було законопроєктів із такою назвою. Попри це, у відповіді згадали закон «Про національну поліцію» та вказали дати етапів його прийняття.

Відсутність закону про створення поліції не означає, що вона незаконна. У прикінцевих та перехідних положеннях закону про національну поліцію депутати поклали відповідальність за створення поліції на Кабінет міністрів. І той вже прийняв відповідну постанову.

Оскільки постанова є підзаконним актом та входить до законодавства України, вважати створення поліції незаконним не можна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний