МАНІПУЛЯЦІЯ: Від коронавірусу померло надто мало людей, щоб боятись його | VoxUkraine
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Від коронавірусу померло надто мало людей, щоб боятись його

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
29 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що за 2 місяці від коронавірусу в Україні померло всього 300 людей, а від інших захворювань, які перестали лікувати, – 50 тисяч.

Станом на 1 травня (дату публікації першого допису) в Україні було зафіксовано 272 смертельних випадки. Також цей допис поширювався 19 червня. Тоді кількість померлих за останні два місяці становила 638 особи, а всього – 985 осіб.

Станом на 29 червня зафіксовано 1147 смертельних випадків.

Порівнювати кількість смертей від COVID-19 та інших захворювань некоректно. Перш за все, зважаючи на шляхи передачі коронавірусу. Вірусні та інфекційні захворювання, проти яких немає вакцини та ефективного лікування, схильні поширюватися масово і неконтрольовано, спричинюючи значну кількість жертв навіть за невисокого відсотка летальності. Тому, у випадку вірусних та інфекційних захворювань доцільніше розглядати їхню летальність за різних умов – наприклад, за умови введення карантину і без нього.

Карантинні заходи вводилися, щоб знизити навантаження на медичну систему та уникнути великої кількості жертв у разі неконтрольованого поширення вірусу, оскільки досі не існує вакцини або ліків від COVID-19, а лікарі у всьому світі застосовують симптоматичне лікування.

В той же час, найпоширеніші причини смерті українців – хвороби систем кровообігу та онкозахворювання – не передаються повітряно-крапельним шляхом, а їхні показники є більш сталими в часі.

Під час карантинних обмежень багато людей, дійсно, не змогли отримати належної медичної допомоги у випадках не пов’язаних із коронавірусною хворобою. Однак карантинні обмеження виправдовують тим, що без них кількість жертв COVID-19, якими є й безпосередньо хворі, й ті, хто не отримав належної допомоги, зросла б.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний