МАНІПУЛЯЦІЯ: Відміна недоторканності може народжувати брехню, корупцію, хабарництво | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Відміна недоторканності може народжувати брехню, корупцію, хабарництво

24 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
408

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що зміна до Конституції України, якою скасували депутатську недоторканність і яка у чинній редакції захищає депутатську діяльність, може народжувати брехню, корупцію та хабарництво.

Утім, логіка цього твердження помилкова

Скриншот закону про внесення змін до Конституції, який поширюють.

По-перше, частина про захист депутатської діяльності, яку наводять на скриншоті, незмінна з 1996 року. Відсутність юридичної відповідальності за результати голосування та висловлювання у парламенті унеможливлює переслідування за позицію депутата.

Тому зміна статті 80 Конституції не дала змоги більше брехати – вони говорили неправду і до, і після прийняття згаданої зміни – більше у нашій Антології Брехні.

По-друге, сама депутатська недоторканність, яку скасували з початку 2020 року, часто слугувала захистом від покарань за кримінальну діяльність на кшталт корупції чи хабарництва.

Все ж представники громадянського суспільства зазначають, що запроваджена процедура притягнення депутата до відповідальності навпаки посилила недоторканність через її забюрократизованість.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний