МАНІПУЛЯЦІЯ: Військовий збір вводився лише до 1 січня 2015 року

МАНІПУЛЯЦІЯ: Військовий збір вводився лише до 1 січня 2015 року

19 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
383

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що воєнний податок вводився лише до 1 січня 2015 року.

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

Утім, це — маніпуляція.

Закон №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» справді встановлював військовий збір до 1 січня 2015 року.

Військовий збір — податок на дохід, що становить 1,5%. Його запровадили 31 липня 2014 року після початку російської агресії для того, щоб фінансувати армію та підвищити обороноздатність держави.

Утім, вже 28 грудня 2014 року Верховна Рада прийняла закон про зміни до Податкового кодексу, яким встановили, що військовий збір буде діяти «до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України».

Наразі Верховна Рада не приймала рішення про завершення реформи ЗСУ, тож військовий збір є залишається чинним.

Оборонна реформа в Україні спрямована на покращення обороноздатності. Першим етапом було реформування ЗСУ, оновлення технічної складової та початок переходу до принципів і стандартів НАТО. Наступний етап оборонної реформи — професіоналізація сил оборони. Він передбачає професійний менеджмент персоналу, сучасна військова освіта, великий військово-навчений резерв, система територіальної оборони, нова військова культура.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний