МАНІПУЛЯЦІЯ: Віктор Муженко порівняв Україну з фашистською Німеччиною

МАНІПУЛЯЦІЯ: Віктор Муженко порівняв Україну з фашистською Німеччиною

29 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
448

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російський телеграм-канал поширив інформацію про те, що ексголовнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко порівняв Україну з «фашистською Німеччиною часів Другої світової війни»

Це — маніпуляція. Таке порівняння не мало під собою ідеологічного підґрунтя. Воно стосувалось досвіду неефективного застосування високотехнологічної зброї Німеччиною під час Другої світової війни.

Скриншот допису

1 грудня 2023 року на каналі BBC Україна вийшло інтерв’ю з Віктором Муженком — генералом української армії. Під час розмови ексголовнокомандувач давав відповіді на запитання стосовно переформатування фронту, а також власну оцінку контрнаступальним діям ЗСУ.

Інтерв’юерка поставила запитання щодо новітньої зброї, зокрема про винищувачі F-16. Муженко відповів: «Досвід світових війн показує, що у свій час поява ракетних систем Фау-1 і Фау-2 і навіть Фау-3 в Німеччині проблему не вирішили. Німеччина зазнала поразки. Німеччина в кінці війни вже мала реактивні літаки, яких не було ще в жодній країні. Це не дало їм можливості отримати перемогу. Значить, мабуть, відповідь на питання про успіх лежить в площині ефективності застосування тих систем, які є сьогодні. В розумінні, в підходах, в організації і оволодінні цими системами. Тактиці застосування та її ефективності».

Тобто порівняння військового потенціалу Німеччини та України мало суто стратегічний, а не ідеологічний контекст. Генерал Муженко мав на увазі перспективи перемоги України у війні з рф з огляду на забезпеченість озброєнням та ефективність його застосування.

На це вказують також подальші аргументи генерала: «Тому питання навіть не в тому, чи будуть ці зразки зброї на озброєнні ЗСУ одиничні. Це проблему не вирішить. Повинно бути системне забезпечення і системне застосування у загальному комплексі всіх тих засобів, які є на озброєнні. Те саме стосується і літаків F-16. Ситуацію покращити в певних моментах вони зможуть однозначно. І вони були б потрібні нам, мабуть, не тільки вже зараз, а, як кажуть, вчора. Але наскільки ми готові? Яка кількість?».

Подібний приклад щодо досвіду Німеччини у Другій світовій війні навів воєнний експерт Олександр Мусієнко в інтерв’ю УНІАН, обговорюючи важливість військових інновацій для України: «Будь-яка війна пришвидшує розвиток інновацій, модернізацій і ринок озброєнь. Це відбувалося і під час світових воєн. Хочу нагадати, що наприкінці Першої світової війни з’явилися танки, які до цього не застосовувалися і були розроблені британцями. Після цього з’явилися літаки, а під час Другої світової, на її завершення, Німеччина продемонструвала експериментальний політ літака Мессершмітт з реактивними двигунами… Тому війна завжди прискорює розвиток технологій».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний