МАНІПУЛЯЦІЯ: Влада закрила тубдиспансери і психлікарні, тому і локдаун не на користь людям | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Влада закрила тубдиспансери і психлікарні, тому і локдаун не на користь людям

26 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
672

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють інформацію нібито влада закрила тубдиспансери і психлікарні, а тепер ще й хоче ввести локдаун. І роблять висновки, що така влада не може турбуватись про людей.

Це – маніпуляція.

По-перше, другий етап медичної реформи не передбачав закриття психіатричних лікарень та протитуберкульозних диспансерів.

Зміни у відбуваються у зв’язку з Реформою протитуберкульозної медичної допомоги, у якій передбачено об’єднання протитуберкульозних закладів області в єдиний регіональний медичний центр (ФМПЦ). Заклад буде координувати лікування по області та визначати пацієнта в стаціонар чи амбулаторію. НСЗУ вже уклала договори з 48 закладами, які лікують туберкульоз.

Про зменшення кількості психіатричних лікарень (чи про якісь заходи з їх реформування) не повідомляли ані МОЗ, ані Центр громадського здоров’я. НСЗУ уклала договори з 353 спеціалізованими психіатричними закладами і сплачуватиме виключно за надання стаціонарної психіатричної допомоги при розладах психіки і поведінки, якщо надання психіатричної допомоги можливе тільки в умовах стаціонару, а також за надання амбулаторної психіатричної допомоги при розладах психіки і поведінки відповідно до потреб пацієнтів

По-друге, карантинні заходи допомагають зберегти життя людей. Якщо поширення захворювання виходить з-під контролю, то повний локдаун на 2-3 тижні допомагає розірвати ланцюги поширення вірусу.

Про ефективність обмежувальних заходів ми писали раніше. Наприклад, це дослідження підтверджує, що дотримання соціальної дистанції, закриття шкіл, дистанційна робота та обмеження масових зібрань ефективні у боротьбі з COVID-19. А в цьому дослідженні автори підтверджують дієвість обмежувальних заходів на прикладі Іспанії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний