МАНІПУЛЯЦІЯ: Внаслідок вакцинації від COVID-19 в Норвегії, Німеччині та Швейцарії помирають люди | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Внаслідок вакцинації від COVID-19 в Норвегії, Німеччині та Швейцарії помирають люди

30 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
913

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють відео, на якому юрист із Одеси розповідає про смерті внаслідок вакцинації від COVID-19 у всьому світі. Він стверджує, що «від наслідків даної вакцини» (не згадуючи, якої компанії) у Норвегії померло 25 людей, у Німеччині — 10, Швейцарії — 1, у США — 2.

Щодо Норвегії, то Норвезьке агентство з лікарських засобів повідомляло про 23 смерті після вакцинації від COVID-19. Згодом Норвезький інститут громадського здоров’я оновив кількість повідомлень про смерть до 33 осіб. Однак зв’язок цих смертей з вакцинацією потрібно спочатку довести, оскільки те, що люди померли після вакцинації, не означає, що це сталося через вакцину

Норвезьке агентство з лікарських засобів дослідило 13 із цих смертей, і вони не змогли дійти висновку, що смерті були спричинені саме вакциною. Ці 13 смертей сталися у будинках для людей похилого віку, усі померлі були віком понад 80 років, дехто — понад 90. Вони мали важкі форми серйозних захворювань (такі як серцева недостатність, деменція, хронічна обструктивна хвороба легень та інші) та вже мали складний стан.

Головний лікар Агентства Сигурд Хортемо зазначив, що загальні побічні реакції на мРНК-вакцини, такі як лихоманка та нудота, могли сприяти летальному результату у деяких важкохворих пацієнтів. Проте у коментарі для фактчекерів Faktisk він пояснив, що у кількох випадках люди, що повідомили про смерть реципієнтів вакцини, вважали причиною смерті не вакцину, а основний стан хворих, а про смерті повідомляли про всяк випадок.

Схожі маніпулятивні новини поширювалися про вакцинацію препаратом Pfizer-BioNTech у Німеччині. Там дійсно повідомлялося про 21 смерть після вакцин від Covid-19 з кінця грудня 2020 року, однак у публікаціях у соцмережах цю інформацію подають без контексту. У коментарі для інформаційної агенції AFP прессекретар Інституту Пола Ерліха доктор Сюзанна Штокер пояснила: розслідування встановило, що ці смерті не були пов’язані зі щепленнями.

У Швейцарії через 5 днів після вакцинації помер 91-річний мешканець будинку для людей похилого віку. Швейцарське агентство з терапевтичних продуктів підтвердило інцидент, але заявило, що пацієнт вже страждав від численних захворювань, і зв’язок із вакциною «дуже малоймовірний». У США лікар з Флориди помер від інсульту через кілька тижнів після вакцинації, причину його смерті ще розслідують. Тому висновки про зв’язок із вакциною поки передчасні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний