МАНІПУЛЯЦІЯ: Володимир Зеленський увійшов у десятку найпотужніших світових лідерів

МАНІПУЛЯЦІЯ: Володимир Зеленський увійшов у десятку найпотужніших світових лідерів

19 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
637

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що президент України Володимир Зеленський нібито потрапив у десятку найпотужніших світових лідерів і навіть обійшов у цьому рейтингу Емманюеля Макрона та Джастіна Трюдо.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

Однак це — маніпуляція.

VoxCheck не вдалось знайти рейтинг «найпотужніших світових лідерів», проте найвірогідніше інформація з допису з’явилась у результаті некоректного тлумачення новини, опублікованої на сайті «Znaj.ua» 14 травня 2021 року.

Новинний заголовок на сайті «Znaj.ua», 14 травня 2021 року

«Znaj.ua» посилається на HypeJournal, який опублікував рейтинг популярності політиків різних країн у Instagram. Утім, «Znaj.ua» не надало посилання на сам рейтинг HypeJournal, а лише опублікувало скриншот цього рейтингу.

HypeJournal — це блог компанії HypeAuditor, що спеціалізується на аналітиці соціальних мереж. 6 травня 2021 року HypeJournal опублікував рейтинг «Топ-25 найпопулярніших світових лідерів у Instagram». При складанні рейтингу враховувались кількість підписників, структура аудиторії, частота публікацій, кількість взаємодій (уподобання, коментарі), кількість згадок за останні 3 місяці.

Перші 10 політиків у рейтингу

Володимир Зеленський (7 місце) дійсно користується більшою популярністю в Instagram, ніж президент Франції Еммануель Макрон (14 місце) або прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо (10 місце). Однак популярність політика в соціальних мережах ніяк не пов’язана з його успіхами в політичній кар’єрі, тому некоректно називати цей рейтинг «рейтингом найпотужніших лідерів». Ба більше, Володимир Зеленський ще до президентства був відомим діячем культури та активно вів Instragram-акаунт.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний