МАНІПУЛЯЦІЯ: ВООЗ визнала, що вакцини небезпечні | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: ВООЗ визнала, що вакцини небезпечні

24 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
1147

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюється інформація, що на Глобальному саміті з безпеки вакцин у Женеві у грудні 2019 року представники ВООЗ заявили, що вакцини вбивають людей, і справжні причини приховуються. У відео посилаються на слова доктора Сумії Свамінафан, заступника генерального директора з програм ВООЗ, доктора фармакоепідеміології Стівена Еванса та професора Хайді Ларсон.

Утім, це маніпуляція. Автор неправильно інтерпретує представників ВООЗ. Нижче розбираємо, про що насправді говорили на конференції.

У своїй промові доктор Свамінафан не каже, що вакцини небезпечні. Вона говорить про те, що багато країн не мають ефективних системи моніторингу безпеки вакцин, однією з функцій яких є визначення того, чи саме вакцина спричинила небажану реакцію організму. Доктор Свамінафан зазначила, що через відсутності пояснення причин смертей після вакцинації знижується довіра до системи.

Розвинені країни мають надійні системи моніторингу вакцин. Наприклад, такі системи є в США, Канаді, ЄС. Доктор Свамінафан, очевидно, мала на увазі країни, що розвиваються, які з різних причин не проводять моніторингу причин смертей після вакцинації (наприклад, Індію – звідки вона сама).

Доктор Стівен Еванс припустив, що добавки у вакцинах можуть примножувати реактогенність у багатьох випадках. Тому існує можливість, що через це може збільшитися частота побічних реакцій. 

Реактогенність представляє собою фізичний прояв запальної відповіді на вакцинацію і може включати такі симптоми, як біль, почервоніння, набряк або затвердіння на місці ін’єкції, а також системні симптоми, такі як лихоманка, біль у м’язах або головний біль. 

У той же час, легкі реакції від введення вакцини проходять зазвичай протягом декількох днів самостійно. Серйозні, тривалі побічні ефекти зустрічаються вкрай рідко.

Професор Хайді Ларсон під час свого виступу здебільшого розглядала причини недовіри громадськості до вакцин, а не їх безпеку. Вона заявила, що хоча впевненість громадськості у вакцинах дещо знизилася з 2008 року по 2018 рік,рівень їхньої безпеки за цей період навпаки підвищився. За її словами, основна проблема полягає в тому, що медичні працівники та деякі експерти починають ставити під сумнів вакцини та їхню безпеку. У той же час далі вона говорить, що потрібно розвивати науку, яка стосується питань безпеки вакцин. Саме це допоможе в подальшому налагодити гарну комунікацію. 

Крім цього професор Ларсон згадала також про проблему дезінформації та фейків щодо вакцин, яка поширюється в Інтернеті і, таким чином, впливає на довіру людей до безпеки вакцинації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний