МАНІПУЛЯЦІЯ: ВООЗ заявила, що інфікування новим коронавірусом через безсимптомних носіїв неможливе | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: ВООЗ заявила, що інфікування новим коронавірусом через безсимптомних носіїв неможливе

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
12 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
3674

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

У мережі поширюються матеріали, що ВООЗ визнала, що безсимптомні носії SARS-CoV-2 не можуть заражати інших. Із цього роблять висновок, що більше немає підстав для соціального дистанціювання, самоізоляції, масок, вакцинації, відстежування контактів, і взагалі пандемії немає.

Пояснюємо, що сталося.

На брифінгу 8 червня Марія Ван Керхове, технічна керівниця ВООЗ із реагування на COVID-19, заявила, що деякі країни, які ведуть детальне відстеження контактів, спостерігають безсимптомні випадки, слідкують за контактами і не знаходять вторинної передачі далі. Згодом вона повторює, що інфікування від безсимптомної людини є рідким явищем.

Наступного дня Марія Ван Керхове уточнила, що вона мала на увазі: 

«Я використала словосполучення “дуже рідко”, і вважаю, що виникло непорозуміння. Неправильно стверджувати, що інфікування від безсимптомної людини є рідким явищем. Я мала на увазі підгрупу досліджень. Я також мала на увазі деякі дані, які не публікуються».

Дослідження-моделювання показують, що до 40% зараження новим коронавірусом відбувається саме носіями SARS-CoV-2, які не мають симптомів.

Тому пандемія реальна, карантинні заходи допомогли зменшити навантаження на медичні системи, вакцинація необхідна, а доки вакцини не винайшли, то соціальне дистанціювання і носіння масок – превентивні заходи для попередження інфікування SARS-CoV-2. І це досі актуальна інформація.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний