МАНІПУЛЯЦІЯ: ВООЗ заявляє про досліди зі зміною геному людини

МАНІПУЛЯЦІЯ: ВООЗ заявляє про досліди зі зміною геному людини

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
594

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє про те, що планує проводити досліди зі зміною геному людини.  Однак це твердження некоректне. 

Допис у Facebook

12 липня на сайті ВООЗ опублікували дві доповіді, які містять перші рекомендації щодо використання редагування геному людини у сфері охорони здоров’я. Консультації з фахівцями, на основі яких склали ці рекомендації, тривали впродовж 2 років. У них взяли участь сотні учасників з усього світу, зокрема вчені та дослідники, групи пацієнтів, релігійні лідери та представники корінних народів. 

Потенційні переваги редагування геному людини — це швидша та точніша діагностика, більш цілеспрямоване лікування та профілактика генетичних порушень. Наприклад, соматичні генні терапії, які передбачають модифікацію ДНК пацієнта для лікування хвороби, успішно застосовуються для боротьби з ВІЛ та серповидно-клітинною хворобою. Ця методика може також удосконалити лікування різних видів раку.

“Відповідно до того, як глобальні дослідження заглиблюються в геном людини, ми повинні мінімізувати ризики та використовувати способи, завдяки яким наука може покращити здоров’я кожного та скрізь”, — сказав головний науковий співробітник ВООЗ Сумія Сумінана. (“As global research delves deeper into the human genome, we must minimize risks and leverage ways that science can drive better health for everyone, everywhere”).

У подальшому ВООЗ планує збирати більше даних та фахівців, що розроблять алгоритм дій, який буде забезпечувати редагування геному з урахуванням етичних та законних рамок. 

У соцмережах часто з’являлася інформація, мовляв, вакцини від COVID-19 змінюють геном людини. VoxCheck вже спростував ці фейки. мРНК вакцини ніколи не потрапляє в ядро клітини, де міститься ДНК. РНК-вакцина не змінює ДНК людини. Вона змушує клітини стимулювати вироблення антитіл та Т-лімфоцитів, які запобігатимуть зараженню вірусом або вбиватимуть будь-які інфіковані клітини, щоб зменшити тяжкість захворювання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний