МАНІПУЛЯЦІЯ: ВООЗ заявила, що в Маріуполі немає спалаху холери

МАНІПУЛЯЦІЯ: ВООЗ заявила, що в Маріуполі немає спалаху холери

22 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
925

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 7 червня 2022 року в мережі поширюють інформацію, що ВООЗ спростувала заяви України про спалах холери в Маріуполі. Про це нібито заявила під час брифінгу речниця ВООЗ Маргарет Гарріс. 

Скриншот публікації

Однак це маніпуляція. Речниця ВООЗ Маргарет Гарріс повідомила, що ризик спалаху холери в Маріуполі є високим, однак ВООЗ не може підтвердити наявність спалаху через те, що його неможливо підтвердити лабораторно. 

Холера — гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Без належного лікування може призвести до смерті. Хвороба передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу й при побутових контактах. Основні симптоми: діарея, блювота, болі у животі. Профілактикою холери є дотримання особистої гігієни, Також миття овочів, фруктів перед вживанням, ретельна термічна обробка продуктів харчування, вживання чистої води.

17 травня 2022 року на брифінгу ВООЗ зазначила про ризик виникнення інфекційний хвороб у Маріуполі та інших окупованих територій, адже міські стічні води та питна вода змішуються, створюючи «величезну небезпеку появи багатьох інфекцій, зокрема холери»

18 травня 2022 року речниця ВООЗ Маргарет Гарріс зазначила: «У Маріуполі через пошкодження водопостачання вода змішалася з каналізаційними стоками. Ми стурбовані ризиком холери». 7 червня 2022 року Гарріс повідомила, що ризик спалаху холери в Маріуполі є високим. Однак ВООЗ не може підтвердити наявність спалаху за відсутності систематичного епідеміологічного дослідження та підтвердження лабораторними тестами (ПЛР). 

У публікації також стверджують, що Гарріс згадувала спалах холери в Маріуполі в 2011 році. Однак насправді вона про нього не говорила. 

Про спалах холери в Маріуполі згадала регіональна директорка з надзвичайних ситуацій ВООЗ Доріт Ніцан на брифінгу ВООЗ 17 травня 2022 року. Вона також заявила про підготовку протихолерних вакцин та співпрацю з громадськими неурядовими організаціями та партнерами ВООЗ.

10 червня 2022 року мер Маріуполя Вадим Бойченко заявив про ризик епідемії холери в місті та поширенні інших інфекційних хвороб.

13 червня 2022 року радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що незважаючи на ризик поширення холери, окупаційна влада Маріуполя не проводить жодних превентивних дій. Він зазначив, що існує проблема з процедурою перепоховання загиблих, яка займає від 8 до 10 діб. Окупанти не мають ані обладнання, ані реактивів для проведення відповідних аналізів та тестів для отримання точної причини смертей нещодавно похованих жителів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний