Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Восени Зеленський суттєво підняв тарифи на газ, воду, електроенергію

28 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
75

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про підвищення тарифів на ряд комунальних послуг з осені: газ +45%, електроенергія +86%, вода +47%. 

Проте не все з цього правда. Крім того, президент не має повноважень змінювати тарифи, бо це сфера відповідальності уряду.

Подорожчання газу в Україні з серпня по вересень справді відбулося на 46%. Компанія «Нафтогаз» підняла ціну блакитного палива по тарифу «Місячний» із 3,24 до 4,7 грн/куб.м. з ПДВ, без вартості доставки. У жовтні збереглася вереснева ціна. 

Утім, ціни на електроенергію та воду в Україні не зростали.

Через поширення недостовірної інформації щодо підвищення цін на електроенергію Міністерство енергетики навіть опублікувало офіційне спростування. Тарифи на електроенергію для населення встановлені постановою 2015 року. І з березня 2017 року вони не змінювалися. За спожиту електроенергію до 100 кВт/год – 90 коп. за кВт/год (з ПДВ), а за спожиту електроенергію понад 100 кВт/год – 168 коп. за кВт/год (з ПДВ).

Восени тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення на переважній більшості території України не зростали. У більшості регіонів України ціни на воду востаннє підняли у лютому 2020 року. У вересні ціни на воду зросли лише для користувачів КП «Броваритепловодоенергія»: на водопостачання – на 12,3%, на водовідведення – на 15%.

Застереження

Авторы не работают, не консультируют, не владеют акциями и не получают финансирования от компании или организации, которая бы имела пользу от этой статьи, а также никоим образом с ними не связаны

Що читати далі