МАНІПУЛЯЦІЯ: Всі українські суди знаходяться в стані припинення, отже їхні рішення нелегітимні

МАНІПУЛЯЦІЯ: Всі українські суди знаходяться в стані припинення, отже їхні рішення нелегітимні

14 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
259

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито всі суди в Україні перебувають у стані припинення. У коментарях до допису додається,  що через це рішення таких судів буцімто нелегітимні. Як доказ  наводяться реальні укази про ліквідацію тих чи інших судів і пропонується перевірити їхній статус за допомогою сервісу YouControl. 

Утім, це —  маніпуляція. Деякі суди справді перебувають у стані припинення, однак це не робить прийняті ними рішення нелегітимними. 

Скриншот допису

Згідно з українським законодавством, статус суду «у процесі припинення» не впливає на легітимність його рішень. Так, у Законі України «Про судоустрій та статус суддів» зазначається, що суд, що ліквідується, припиняє здійснення правосуддя з дня опублікування в газеті «Голос України» повідомлення голови новоутвореного суду про початок роботи новоутвореного суду. Тобто, суд продовжує діяти та ухвалювати рішення до того моменту, як буде створено нову юридичну особу для заміни цього суду. 

Зростання кількості судів «у процесі припинення» пов’язане з процесом оптимізації судової мережі України. Реорганізовувати місцеві суди почали у 2020 році, однак через початок повномасштабного вторгнення цей процес призупинили. Метою оптимізації було підвищення ефективності судів та економії видатків. Загалом у 2021 році планували замість 663 місцевих судів залишити близько 200 укрупнених окружних судів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний