МАНІПУЛЯЦІЯ: Єгипет розірвав контракт на купівлю української пшениці, натомість купує російську

МАНІПУЛЯЦІЯ: Єгипет розірвав контракт на купівлю української пшениці, натомість купує російську

17 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
715

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Єгипет розірвав контракт на купівлю української пшениці, укладений ще у грудні минулого року, через несвоєчасну доставку. Генеральне управління Єгипту із постачання товарів звільнило постачальників Nibulon та Inerco від договорних зобов’язань. Натомість зерно Єгипет закуповує у росії. 

Утім, це — маніпуляція. Єгипет не припиняє співпраці з Україною, а замість невиконаного контракту укладається новий, який і дозволить законно доставити закуплене зерно.

Йдеться про контракт між Генеральним управлінням із постачання товарів Єгипту (GASC) та українськими компаніями Nibulon і Inerco на поставку 240 тис. тонн української пшениці, який уклали в грудні 2021 року. Після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року росія заблокувала українські порти, що унеможливило відвантаження товару. У липні 2022 року у Стамбулі Україна, ООН та Туреччина підписали угоду про розблокування портів, відповідний тристоронній документ зі свого боку також підписала росія. Таким чином, українські компанії отримали змогу виконати свою частину контракту та доставити замовлене зерно, однак єгипетська сторона розірвала контракт, оскільки у ньому не були прописані форс-мажорні обставини, які дозволяли б затримку поставок. 

Віцепрезидент Торгово-промислової палати Михайло Непран розповів, що за словами самих зернотрейдерів, коли товар не доставили вчасно, виконання контракту стало неможливим. Фактично українська сторона не виконала контракт, адже при його укладенні не було врахованш потенційну можливість несвоєчасної доставки товару. І саме заради того, щоб отримати українське зерно, Єгипет розірвав попередній контракт і уклав із Україною нову угоду про поставку тієї ж партії товару. Посол України в Єгипті також підтвердив, що єгипетська сторона не відмовляється від закупівлі українського зерна і розуміє ситуацію з блокуванням портів. 

Єгипет дійсно закуповує пшеницю в росії, однак не заради заміни українського продукту, а в рамках стандартної співпраці. За даними іноземного відділу Міністерства сільського господарства США, обсяги споживання пшениці у Єгипті складають приблизно 21 млн тонн пшениці, 12,5 млн тонн з яких країна імпортує. Протягом останніх п’яти років 82% пшениці до Єгипту поставляли росія та Україна, причому 60% припадало саме на росію. Зіткнувшись із тимчасовою втратою основних постачальників зерна на фоні блокади українських портів та санкцій проти росії, країна почала активно працювати над диверсифікацією імпорту. Зокрема нещодавно до списку імпортерів додали Індію. Загалом GASC схвалив участь у міжнародних тендерах таких країн як США, Великобританія, Канада, Франція, Австралія, Німеччина, Аргентина, росія, Україна, Румунія, Польща, Болгарія, Сербія, Угорщина, Парагвай, Казахстан та Індія. Мексику та Пакистан поки розглядають.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний