МАНІПУЛЯЦІЯ: ЄС планував паспорти вакцинації за 20 місяців до пандемії COVID-19
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: ЄС планував паспорти вакцинації за 20 місяців до пандемії COVID-19

26 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
495

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Європейський Союз заздалегідь готувався до пандемії COVID-19 та розробляв паспорти вакцинації за 20 місяців до спалаху коронавірусу.  Як доказ автор наводить приклад двох документів Європейського Союзу 2018-2019 років, у яких йдеться про створення паспортів вакцинації. Крім того, автор згадує Глобальний саміт з вакцинації 12 вересня 2019 року, учасники якого нібито ретельно спланували майбутню пандемію та вакцинацію.

Скриншот допису, що поширюють в Instagram

Однак це — маніпуляція.

Перший згаданий документ — це пропозиції Європейської комісії для Європейської ради (обидві структури — органи ЄС) щодо посилення співпраці проти захворювань, які можна попередити вакцинацією. У документі проаналізовано ситуацію з вакцинацією в ЄС, типові проблеми держав-членів, а також надано рекомендації для покращення ситуації.

Одна з рекомендацій — створення європейської спільної системи для обміну інформацією щодо вакцин, яка б включала в себе розробку спільного графіку щеплень у ЄС; створення єдиної картки (паспорту) вакцинації для громадян ЄС; розробка вебпорталу про переваги та безпечність вакцин. 

Автори рекомендацій обґрунтовували необхідність єдиної картки вакцинації для ЄС тим, що вона спростить облік щеплень. Картки вакцинації вже існують у країнах ЄС, однак доступні лише державною мовою. Крім того, країни ЄС мають різний графік щеплень та різну форму записів у картках. Єдина картка вакцинації повинна стандартизувати цей документ, щоб ним можна було скористатись в будь-якій країні ЄС. 

Однак у пропозиціях Європейської комісії не йдеться про COVID-19 чи планування майбутньої пандемії. У документі згадуються лише віспа, кір, дифтерія, менінгіт, поліомієліт, правець, кашлюк, грип — захворювання, які можна попередити вакцинацією.

Другий документ — це дорожня карта щодо реалізації вищезгаданих рекомендацій протягом 2019-2022 років. У плані пропонують дослідити можливість запровадження єдиної картки/паспорту вакцинації. У цьому документі теж немає жодної згадки про коронавірус або штучно створену пандемію

Наразі Європейська Комісія досі вивчає можливість запровадження єдиної картки вакцинації. Сьогоднішній ковід-паспорт не пов’язаний з єдиною карткою вакцинації: ковід-паспорт буде містити запис лише про щеплення від COVID-19.

12 вересня 2019 року відбувся Глобальний саміт з питань вакцинації, організований Європейською комісією та ВООЗ. На саміті обговорювали переваги вакцинації, шляхи підвищення довіри до вакцинації, розробку нових вакцин. Безпідставно стверджувати, що на цьому саміті світові лідери планували штучну пандемію або вступали в змову з фармацевтичними компаніями.

Таким чином, у жодному з вказаних документів не йдеться про планування пандемії COVID-19. У центрі уваги були захворювання, які можна попередити вакцинацією, відомі до 2019 року, та заходи боротьби з ними. Створення єдиної картки вакцинації повинно було спростити облік щеплень та стандартизувати медичні картки в різних країнах ЄС.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний