МАНІПУЛЯЦІЯ: Європарламент засумнівався у спроможності України виплатити борги за кредитами
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Європарламент засумнівався у спроможності України виплатити борги за кредитами

27 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
483

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію, ніби Європарламент засумнівався, що Україна зможе виплатити борги за кредитами. У повідомленні посилаються на заяву французького євродепутата Тьєррі Маріані російському RT.

Однак це маніпуляція: про це заявив лише один з депутатів Європарламенту Тьєррі Маріані, це не офіційна позиція Євросоюзу.

Заява про сумніви щодо спроможності України — особиста позиція Тьєррі Маріані. На сайті Європарламенту немає офіційних заяв про спроможність України виплачувати кредити, а Маріані не висловлює позицію всього Європарламенту.

Тьєррі Маріані — французький євродепутат від ультраправої організації «Національний союз» та палкий прихильник кремля. Пропагандистські канали, цитуючи Маріані, посилаються на російський телеканал «Russia Today» (RT). У 2017 році RT відкрили  офіс у Парижі, куди євродепутат увійшов як член «комітету з етики».  

У 2015-2016 роках група проросійських французьких депутатів разом із Маріані двічі відвідували окупований Крим та росію. Про це повідомляв російський ставленик у Криму Сергій Аксьонов. Після зустрічі Маріані заявив російському виданню, що час «визнати Крим російським».

Скриншот допису

Українська сторона засудила такі візити, а Служба Безпеки України на три роки заборонила в’їзд десятьом депутатам, зокрема Маріані. 

У Євросоюзі неодноразово висловлювали підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. ЄС не визнає та продовжує засуджувати окупацію Криму як порушення міжнародного права.

Крім того, у 2020 році російські ЗМІ повідомили, що Тьєррі Маріані очолив делегацію з восьми депутатів, які відвідали окупований Крим всупереч західним санкціям. У Європарламенті заявили, що це приватний, неофіційний візит, який жодним чином не демонструє позицію Європарламенту. Президент України ввів у дію санкції Ради національної безпеки та оборони ще проти трьох французьких євродепутатів.

Наприкінці червня Європейський Союз затвердив виділення Україні 9 мільярдів євро на допомогу. Про це повідомили у прес-службі прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького за результатами зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі 24 червня 2022 року. 

Макрофінансова допомога складатиметься із 25 кредитів із пільговим періодом у 10 років. Виплата відсотків буде покриватися з бюджету ЄС. Про це повідомило видання Bloomberg із посиланням на чиновників Євросоюзу.

У травні ЄС виділив Україні четвертий транш оборонної допомоги на 500 млн євро на закупівлю військової техніки. Загальна сума допомоги сягає двох мільярдів євро.

Отже, заява французького депутата Тьєррі Маріані не демонструє загальну позицію Європарламенту. ЄС підтримує український суверенітет та виділяє кошти на допомогу Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний