Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Європейський парламент засудив відсутність свободи слова в Україні

17 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

У мережі розповсюджують інформацію про те, що Європейський парламент в своїй резолюції засудив відсутність свободи слова в Україні. А це начебто унеможливлює вступ України до ЄС у найближчі роки. 

Інформація, яку поширюють у Facebook

 

Однак ця інформація є маніпулятивною, далі пояснюємо чому.

У публікаціях говорять про резолюцію Європарламенту від 11 лютого 2021 року. Її прийняли у зв’язку з щорічним засіданням Ради Асоціації Україна-ЄС. Проблемам свободи слова присвячені 68-74 пункти резолюції. 

Європейський парламент не стверджує про відсутність свободи слова, однак вказує на низку проблем

  • олігархічний вплив на ЗМІ; 
  • перешкоджання роботі журналістів, що займаються розслідуваннями корупції; 
  • напади на активістів; 
  • мова ненависті, зокрема, згадують веб-сайт «Миротворець», що публікує особисті дані, зокрема, журналістів, політиків та членів нацменшин.

У той же час ЄС висловлює підтримку реформі медіасфери в Україні та висловлює надію, що Україна зможе забезпечити незалежність ЗМІ та безпеку журналістів.

У резолюції стан свободи слова прямо не пов’язується з перспективами вступу України до ЄС. Членство згадується лише у вступі документа, де йде мова про те, що Україна може подати заявку на вступ, якщо буде відповідати Копенгагенським критеріям (відданість демократичним цінностям, повага до прав людини; верховенство права; ринкова економіка).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний